• In English
 • «Що таке державна політика і як її формувати» — новий онлайн-курс для держслужбовців на Дія.Цифрова освіта
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 11 серпня 2021 року о 16:49


  11 серпня 2021 року відбулася презентація нового онлайн-курсу для державних службовців «Що таке державна політика і як її формувати». Безоплатно пройти навчання на курсі можна на порталі Дія.Цифрова освіта.

  Для чого це держслужбовцям?

  • Знати, що таке державна політика
  • Розуміти особливості кожного етапу циклу державної політики
  • Застосовувати процедури аналізу політики
  • Використовувати широкий інструментарій для аналізу чинної політики
  • Зважати на специфічні впливи державної політики
  • Використовувати доступні електронні ресурси.

  Крім того, після проходження навчання кожен отримає сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0.2 кредиту ЄКТС.

  Під час презентації курсу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан зауважила: «В Україні понад 160 тисяч людей обіймають посади державної служби. Ми добре розуміємо їхню потребу здобувати нові знання, застосовувати нові підходи у щоденній роботі та постійно розширювати поле власної відповідальності в контексті прийнятих рішень. Саме тому для них ми з партнерами розробили освітній курс».

  Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Манал Фоуані наголосила, що державна політика завжди повинна враховувати суспільні інтереси та погляди всіх зацікавлених сторін, включаючи і особливо тих, хто є вразливим та маргіналізованим, – на цьому наголошується в онлайн-серіалі.

  «Підхід, що передбачає участь усього суспільства, – це те, що ми завжди просуваємо, коли розмірковуємо над питанням розвитку державної політики. Ми знаємо, що суспільства не можуть ефективно рухатися вперед, поки вони не діятимуть об’єднано. Це тема, яка лежить в основі кожного уроку цього серіалу», — підкреслила Манал Фоуані.

  Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина зазначила, що створення цього освітнього серіалу збігається зі стратегічними цілями роботи НАДС. А ще зауважила, що однією із важливих компетентностей державного службовця має бути прагнення до самовдосконалення, постійне удосконалення знань та навичок. «Одним із пріоритетів, який закладений у Стратегії НАДС, є формування ефективної системи професійного навчання для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. І навіть більше, професійний розвиток державних службовців — як пріоритет та завдання, закладено й у Стратегії реформування державного управління. Цей освітній курс дійсно дозволить розширити світогляд державних службовців. Адже ми в деталях розглядаємо, як відбувається формування політики, які гвинтики є в цій величезній машині, щоб змусити її рухатися у правильному напрямі. І головне зрозуміти, які правила, скільки часу та зусиль це займає. І те, що цього можна і потрібно навчитися», — розповіла Наталія Алюшина.

  Виконавчий директор Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Дорогань акцентував, що цей освітній курс буде корисним не лише для держслужбовців, а і для GR-фахівців, спеціалістів із адвокації та громадянського суспільства загалом. «Важливо розуміти, що формування політик відбувається не лише в кабінетах, а і під час взаємодії з суспільством, бізнес-асоціаціями та іншими стейкхолдерами. І те, у який спосіб формується політика, впливає на якісні зміни в країні. У самому ж онлайн-курсі ми розповідаємо про те, що таке державна політика, як визначати актуальну проблему і її вирішувати, як формувати державну політику, а потім її оцінити і переглянути. Це доволі стандартний цикл, який дозволяє розкласти на молекули роботу будь-якого держоргану, що формує політику», - сказав він.

  Подивитися трансляцію презентації курсу можна на YouTube-канал Мінцифри або Facebook-сторінці Мінцифри.

  Курс Міністерства цифрової трансформації України створено в партнерстві з Офісом ефективного регулювання (BRDO) та Національним агентством України з питань державної служби, за підтримки проекту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні (Підтримка DIA)», що впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Урядом Швеції.