• In English
 • Сформована Наглядова рада нового незалежного оператора газотранспортної системи

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості України призначило Наглядову раду нового незалежного оператора газотранспортної системи – ПАТ «Магістральні газопроводи України» на підставі рішення Комітету з призначення керівників особливо важливих підприємств, до якого входять спостерігачі від дипломатичних установ та міжнародних фінансових організацій. Відповідний наказ сьогодні підписав Міністр енергетики та вугільної промисловості Україні Ігор Насалик.

  «Незалежними директорами Наглядової ради ПАТ «МГУ» стали Карина Лучинкіна (Karina Luchinkina), яка працювала в PwС (PricewaterhouseCoopers), Фабріс Нуайлан (Fabrice Noilhan), який працює у EDF старшим віце-президентом, керуючим газовим дивізіономЯн Чадам (Jan Chadam), який був головою правління польського оператора газотранспортної системи Gaz-System та Вольтер Больтц (Walter Boltz), який працював в австрійському регуляторному органі E-Control. Представниками держави в Наглядовій раді також стали Костянтин Мар’євич та Адомас Аудіцкас.

  Конкурс був проведений із залученням міжнародної компанії з пошуку вищих керівників Odgers Berndtson Ukraine, що відповідали за пошук професіоналів з глобальним досвідом на посади незалежних директорів.

  Міжнародні організації – Представництво Європейського Cоюзу в Україні, ЄБРР, Світовий банк, Посольство Франції в Україні, Секретаріат енергетичного співтовариства – високо оцінили прозорість конкурсного відбору кандидатів на посади незалежних членів Наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України». Вони рекомендували Уряду України масштабувати технологію успішного проведення цього конкурсного відбору на інші державні підприємства України.

  Нагадаємо, незалежний оператор газотранспортної системи України – ПАТ «Магістральні газопроводи України» створений Урядом України 9 листопада 2016 року на виконання вимог Третього енергетичного пакета ЄС.

  Напередодні 2018 року процес реєстрації МГУ було завершено, акції зареєстровані Комісією з цінних паперів 28 грудня 2017 року. Також затверджено план корпоративного управління цієї компанії, вирішено питання її фінансування.

  Наказ про призначення наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України» читайте за посиланням.