• In English
  • Сергій Шкарлет обговорив з координатором проектів ОБСЄ в Україні реалізацію спільних ініціатив
    Міністерство освіти і науки України, опубліковано 14 березня 2023 року о 16:42

    Сьогодні, 14 березня 2023 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зустрівся зі спеціальним представником головування – координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом Генріком Вілладсеном для обговорення питань співпраці.

    «Разом з організацією ОБСЄ працюємо над тим, щоб система освіти України була спрямована на якісне навчання, яке ґрунтується на правах людини у вищій, юридичній та шкільній освіті», – зазначив Сергій Шкарлет.

    Минулого року нам вдалося реалізувати низку проектів. Серед них:

    • організація вебінарів із найактуальніших правових питань в умовах воєнного стану, у яких узяли участь понад 13 тис. осіб;
    • підвищення кваліфікації освітян – 46 учителів, зокрема внутрішньо переміщених, здобули нові знання та інструменти з викладання тем щодо прав людини та, як наслідок, – розробили власні освітні заходи для колег та школярів;
    • проведення Міжнародного онлайн-форуму «Забезпечення якості вищої освіти в умовах війни», під час якого обговорили питання впливу збройного конфлікту на освітній процес та основні складнощі під час організації навчання в умовах війни.

    Наступний спільний проект – «Сприяння підходам, заснованим на правах людини, у вищій, юридичній та шкільній освіті».

    У межах проекту у вересні цього року заплановано пілотування єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобувачів магістерського рівня вищої освіти за спеціальностями з права та міжнародного права. У грудні – відбудеться повноцінне проведення цього іспиту.

    Завдяки підтримці колег ОБСЄ упевнений, що ми зможемо привернути більше уваги до важливості вдосконалення знань у сфері юридичної освіти. Адже увага до прав людини гарантує, що освіта – це не лише навчання, а й розвиток навичок, необхідних для відстоювання гідності та прав кожної людини.

    Посол Генрік Вілладсен підкреслив, що для ОБСЄ не було жодних сумнівів щодо продовження підтримки України. Понад 50% країн-членів ОБСЄ надають фінансову підтримку для діяльності організації в України під час воєнного стану. Крім того, співпраця має практичні результати та є дуже важливою в умовах євроінтеграції.

    Нагадаємо, на Урядовому порталі оприлюднено Державну антикорупційну програму, яка є ключовим інструментом реалізації Антикорупційної стратегії 2021-2025.