• In English
 • Сергій Яровий: МВС забезпечило правопорядок під час новорічних та Різдвяних свят
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 09 січня 2019 року о 13:05

  Серйозних порушень громадського порядку в період з 27 грудня 2018 р. по 8 січня 2019 р. не допущено. Про це під час наради заявив перший заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

  «Завдяки проведеній превентивній роботі, заходам з організації роботи штабів та ситуаційних центрів підрозділи МВС забезпечили правопорядок під час проведення новорічних свят. По всій Україні пройшло близько 1 тис. масових заходів, у яких взяли участь 1,5 мільйона громадян. Публічну безпеку забезпечили 15 тис. працівників Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС та інших підрозділів МВС. Крім того, було забезпечено правопорядок під час Різдвяних свят, а саме богослужінь у культових спорудах, в яких взяли участь 4,4 мільйона громадян, під час яких забезпечували правопорядок 25 тис. правоохоронців», – зазначив Сергій Яровий.

  Крім того, за словами першого заступника Міністра внутрішніх справ, було не допущено ускладнення криміногенної ситуації, адже загальна кількість злочинів порівняно із аналогічним періодом минулого року знизилася на 38%.

  «Забезпечено високий рівень розкриття кримінальних правопорушень. У результаті реалізації слідчо-оперативних заходів у найкоротший термін розкрито 34 з 46 умисних убивств, у тому числі ряд резонансних. В першу чергу мова йде про вбивство родини з чотирьох осіб, серед яких двоє малолітні діти, що сталось напередодні Нового року у Вінниці. Вбивство двох громадянок Туреччини в Харкові, а також вбивство чотирьох громадян в Одеській області. Скоротилася загальна кількість тяжких та особливо тяжких злочинів майже на 40%. Відповідна тенденція є характерною для абсолютної кількості злочинів», – додав перший заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.

  За словами В’ячеслава Аброськіна, в поточному році до звичайних різдвяних святкувань додалася не меш важлива подія – заходи, пов`язані із врученням Томосу про автокефалію Православній церкві України.

  «Незважаючи на додаткове навантаження, поліцією забезпечено належний рівень публічного порядку та безпеки, не допущено резонансних фактів порушення спокою громадян. Належний рівень превентивної роботи, залучення достатньої кількості нарядів та створення дієвого резерву дозволили забезпечити повний контроль над криміногенною ситуацією в державі», – сказав В’ячеслав Аброськін.

  Підсумовуючи результати забезпечення правопорядку під час новорічних і різдвяних свят, заступник директора департаменту превентивної діяльності Андрій Аносов зазначив, що завдяки своєчасно вжитим заходам безпеки вдалося не допустити правопорушень та запобігти провокаціям.

  «Додатково, з метою протидії незаконному вирубуванню лісових насаджень та їх подальшій реалізації у передноворічний період, було проведено профілактичні відпрацювання. Створено понад 700 мобільних груп, якими відпрацьовано майже 5 тисяч ринків. Завдяки вжитим заходам з незаконної реалізації вилучено 5 тисяч одиниць хвойної продукції на суму майже 800 тисяч гривень. Складено 1400 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень за різними статтями», – додав Андрій Аносов.

  Голова ДСНС Микола Чечоткін у свою чергу додав що ті завдання, які ставилися перед рятувальниками напередодні свят – виконані.

  «У цей період було забезпечено функціонування як територіальних органів управлінь, так і всіх підрозділів системи ДСНС у посиленому режимі. Всього на чергуванні перебували 7 тисяч чоловік особового складу, понад 2 тисячі одиниць техніки. Одним із пріоритетних завдань служби була організація у межах компетенції заходів безпеки на території Софійського собору в Києві – під час отримання Томосу. Було залучено 380 чоловік особового складу та 90 одиниць техніки», – сказав Микола Чечоткін.

  Сергій Яровий відзначив важливу роль Національної гвардії України під час новорічних свят: «В заходах по забезпеченню публічної безпеки брали безпосередню участь і підрозділи Національної гвардії України. З її підтримкою нам вдалося забезпечити правопорядок під час масових заходів».

  Також перший заступник Міністра внутрішніх справ, підбиваючи підсумки, подякував керівникам та особовому складу органів МВС за високу та достойну організацію публічної безпеки під час свят.