• In English
 • Сергій Савчук: Тенденції розвитку «чистої» енергетики в Україні обговорили із гравцями ринку

  Введення нових потужностей «чистої» енергетики, діючі стимули та плани впровадження системи аукціонів розглянули учасники круглого столу, організованого Асоціацією сонячної енергетики України, Українським союзом промисловців і підприємців та Торгово-промисловою палатою України.

  «Темпи встановлення нових потужностей зростають. Якщо у 2016 р. введено близько 140 МВт, то у 2017 р. вже удвічі більше – 300 МВт. При цьому тільки за 9 місяців 2018 р. маємо додатково майже 500 МВт. Більшість нових проектів – це сонячні електростанції», - відзначив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, презентуючи стан розвитку цієї сфери.

  Голова Агентства переконаний, що для забезпечення подальшого передбачуваного та збалансованого розвитку ринку заплановано введення системи аукціонів із 2020 року.

  Передбачається, що  участь в аукціоні буде обов’язковою для:

  сонячних електростанцій (СЕС) ≥10 МВт

  вітрових електростанцій (ВЕС) ≥20 МВт.

  Переможці аукціонів зможуть генерувати електроенергію за аукціонною ціною впродовж 20 років.

  При цьому встановлення квоти має відбуватися за регіональним принципом, зважаючи на технічні можливості та ресурси регіонів.

  Робота над законодавчою базою щодо аукціонів ще триває. Тому важливо спільно з бізнесом та експертами удосконалити концепцію таким чином, щоб забезпечити надійне та стале виробництво «зеленої» електроенергії на користь країни.