12 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на чолі української делегації до Абу-Дабі (ОАЕ), разом із народним депутатом України, в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександром Домбровським та Послом України в ОАЕ Юрієм Полурезом, взяв участь у Форумі законодавців (Legislators Forum) напередодні відкриття 8-ої сесії Асамблеї IRENA ( http://www.irena.org).
Понад 60 парламентарів із 30 країн світу, у тому числі України, обговорювали ефективні законодавчі шляхи прискорення розвитку відновлюваної енергетики.
«Парламентарі можуть бути справжнім каталізатором змін. Деякі із законодавців відіграли ключову роль при створенні самого Агентства IRENA», - наголосив у ході відкриття форуму Генеральний директор IRENA Аднан Амін.
Міністр зміни клімату та навколишнього середовища ОАЕ Тані Ахмед Аль Зеюді відзначив важливість активної роботи законодавців у створенні сприятливих умов для роботи «зеленого» бізнесу. При цьому Тані Ахмед Аль Зеюді нагадав про амбітну ціль ОАЕ – досягти 44% енергії з відновлюваних джерел у 2050 році.
Українська делегація також підтвердила важливу роль законотворців у розвитку вітчизняного ринку «чистої» енергетики.
Генеральний директор IRENA Аднан Амін звернув особливу увагу усіх учасників форуму на те, що енергетична трансформація полягає не у заміні одного джерела енергії на інший, а в значних економічних та промислових перетвореннях.
А. Амін наголосив, що відновлювана енергетика разом із децентралізацією та інтеграцією інноваційних digital технологій реформують енергетичний сектор та зміцнюють економіку.
Ще одним питанням форуму став пошук шляхів збільшення частки відновлюваних джерел енергії для виконання національно-визначених внесків щодо зменшення викидів парникових газів в рамках виконання Паризької угоди (Nationally Determined Contributions (NDCs).
До речі, Україна вже працює у цьому напрямі. Розроблено механізм стимулювання енергоємних підприємств до використання коштів вуглецевого податку на проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики. Впровадження, зокрема, систем енергоменеджменту в промисловості сприятиме підвищенню енергоефективності в Україні та, як наслідок, зміцненню енергонезалежності нашої держави.
Довідково
Участь української делегації у заході відбулася за підтримки Проекту UNIDO UKR IEE «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України» ( http://www.ukriee.org.ua) та Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» ( http://bioenergy.in.ua/uk/).