• In English
 • Сергій Савчук: Ми працюємо над розвитком високотехнологічної та конкурентної «чистої» енергетики із сприятливими умовами для інвесторів

  Здобуткам та подальшим планам розвитку «зеленої» енергетики була присвячена конференція "Відновлювана енергетика - енергія для миру та демократії", організована за ініціативи відомої української співачки та громадської діячки Руслани, гуру у відновлюваній енергетиці Ханса-Йозефа Фелла та громадського об'єднання «Українсько-німецький форум».

  «Позитивна динаміка встановлення нових потужностей у відновлюваній енергетиці свідчить, що ті законодавчі стимули, які розробляли Уряд, Парламент, Держенергоефективності та експерти, працюють. Так, за три роки у вітчизняні «зелені» проекти інвестовано понад 1,1 млрд євро», - повідомив під час виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Один із найкращих прикладів – це нещодавно відкрита інноваційна теплоелектростанція на біомасі у м. Кам’янець-Подільському. Цей проект підтримав Світовий банк.

  Крім цього, лідером у фінансуванні «зелених» проектів на сьогодні є Укргазбанк, який у співпраці із Міжнародною фінансовою корпорацією реалізує програму еко-банкінгу. За словами голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка, із початку роботи програми у квітні 2016 р. вже прокредитовано проектів загальною потужністю 572 МВт на 341 млн євро.

  «Враховуючи тенденції розвитку ринку «зелених» проектів, для інвесторів вкрай цікавими можуть бути проекти із встановлення заводів з виробництва сонячних панелей, адже на це обладнання стрімко росте попит серед приватних домогосподарств», - пояснив Сергій Савчук.

  Також зростають потужності біогазових установок: із 10 таких об’єктів потужністю 14,5 МВт станом на кінець 2014 р. до 28 установок потужністю 41 МВт станом на кінець квітня 2018 року.

  Значний невикористаний потенціал має такий ресурс, як сміття. При переробці сміття та подальшому виробництві енергії можна заміщувати в еквіваленті до 1 млрд м3 газу. Щоб створити стимули для реалізації подібних проектів, Держенергоефективності разом із такими компаніями, як «SUEZ» та «Veolia», опрацьовує зміни до законодавства.

  Про удосконалення законодавства у «чистій» енергетиці також повідомив в.о. голови Комітету ВРУ ПЕК Олександр Домбровський. Наразі ведеться робота над вирішенням таких питань, як забезпечення поетапного переходу на систему аукціонів для великих проектів, широке впровадження «energy storages» та «smart grids».