• In English
 • Сергій Савчук: Майбутні «правила гри» у відновлюваній енергетиці обговорили із бізнесом та інвесторами на «EnergyCruise’18»

  Подальший розвиток «чистої» енергетики та перспективи вкладення коштів у «зелені» проекти стали ключовими темами дискусії представників органів влади із українськими та іноземними інвесторами під час «Energycruise '18: EnergyInvestNight».

  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук запевнив учасників зустрічі у тому, що в Україні працює ринок відновлюваної енергетики. Додаткове підтвердження цьому – це понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій, залучених за останні три роки.

  При цьому у цю сферу продовжують заходити нові інвестори, зокрема, з Норвегії, Туреччини, Китаю.

  Тепер настав час зробити виробництво «чистої» енергії більш сталим та дешевим.

  Тому, зважаючи на світову практику, Україна впроваджує систему аукціонів. За останні кілька місяців це питання обговорюється на всіх рівнях: у Парламенті, міністерствах, відомствах, бізнесі. У Верховній Раді України зареєстровано 8 законопроектів з цього приводу.

  Наміри України перейти на аукціони  також підтримують авторитетні міжнародні організації: IRENA та ЄБРР.

  Основна концепція аукціонів передбачає їх впровадження з 2020 р. із 20-річним терміном підтримки для:

  СЕС ≥10 МВт;

  ВЕС  ≥20 МВт.

  Також важливо:

  • встановлювати квоти за регіональним принципом, враховуючи технічні можливості та ресурси регіонів;
  • провести кілька пілотних аукціонів будівництва СЕС та ВЕС не тільки в зоні відчуження, а й в інших регіонах.

  «Оскільки попит на реалізацію нових проектів великий, потрібно вже зараз передбачити усі необхідні законодавчі та технічні умови для їх впровадження та підключення до мереж», - наголосив Сергій Савчук.

  Загалом, дискутуючи та відповідаючи на запитання аудиторії, Голова переконався у високій зацікавленості бізнесу щодо подальшого інвестування у «зелені» проекти.