• In English
 • Сергій Савчук: Канадські інвестори аналізують перспективи впровадження «зелених» проектів в Україні

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував представникам канадської компанії «Grasshopper Solar» законодавчу базу та перспективи реалізації проектів «чистої» енергетики в Україні.

  «Grasshopper Solar» – потужна канадська компанія у сонячній енергетиці, яка також реалізує проекти в США та Японії. Наразі компанія розширює діяльність і цікавиться ресурсним та інвестиційним потенціалом України у відновлюваній енергетиці загалом.

  Відповідаючи на запитання представників компанії, Сергій Савчук повідомив про пріоритетність розвитку «чистої» енергетики для України. Адже це один із шляхів для зменшення енергозалежності, покращення екології та активізації економіки.

  Як відомо, за останні 5 років, зважаючи на впроваджені законодавчі стимули, близько 3,8 млрд євро інвестовано у проекти «чистої» енергетики в Україні.

  Водночас під час зустрічі сторони звернули увагу на особливості впровадження проектів у рамках аукціонів із 2020 р. та реалізацію «зеленої» електроенергії за довгостроковими договорами.

  Також сторони підняли питання необхідності широкого встановлення електроакумулюючих систем для балансування енергосистеми.

  Наприкінці зустрічі учасники розглянули інструменти, над якими працює Держенергоефективності для залучення «зелених» інвестицій в Україну, зокрема:

  • діюча Інвестиційна карта «UAMAP», яка постійно оновлюється та налічує більше 100 потенційних проектів на понад 4 млрд євро;
  • розробка концепції Фонду зелених інвестицій «GIF».