• In English
 • Сергій Савчук: Із японськими фахівцями обговорили перспективи реалізації спільних проектів водневої енергетики в Україні

  Інновації у водневій енергетиці та перспективи їх впровадження в Україні розглянув Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із представниками потужної японської компанії «Asahi Kasei» та енергетичної асоціації «Українська воднева рада».

  Зустріч стала продовженням перемовин, розпочатих із компанією у квітні ц.р. на найбільшій водневій та енергетичній виставці Європи «Hydrogen + Fuel Cells Europe» у м. Ганновер (Німеччина).

  Спеціалізація японської компанії - різноманітна: від хімічних до електронних продуктів, у т.ч. водневих технологій.

  Удосконаливши технологію електролізу води, компанія реалізує демонстраційні проекти з виробництва водню по всьому світу.

  Водень має найбільший енергетичний вміст будь-якого палива і може бути ефективним засобом для акумуляції енергії.

  Як пояснив Сергій Савчук, саме широке впровадження електроакумулюючих систем вкрай потрібне Україні, де прискорюються темпи встановлення СЕС і ВЕС та є гостра необхідність у балансуванні енергосистеми.

  Тому Комітетом ВРУ ПЕК спільно з Держенергоефективності та стейкхолдерами вже створено робочу групу із розробки законодавчої бази та стимулів для залучення інвестицій у цю сферу.

  У свою чергу, Українська воднева рада та Інститут відновлюваної енергетики НАН України підготували проект Дорожньої карти розвитку водневої енергетики в Україні. Карта викликала велику зацікавленість японських представників, адже Україна впевнено слідує світовим тенденціям та вперше ініціює розвиток водневої енергетики.

  Отже, сторони домовилися продовжити співпрацю з японськими експертами та проаналізувати спільно з енергетичною асоціацією «Українська воднева рада» можливості для впровадження проектів водневої енергетики із залученням японських інновацій у цій сфері.