• In English
 • Сергій Савчук: Хмельницький демонструє успішний приклад виробництва енергії з біомаси та біогазу

  Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук разом із заступником Хмельницького міського голови Володимиром Гончаруком, керівником Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діаною Корсакайте та журналістами з різних регіонів України провели прес-тур на успішно впроваджені об’єкти з відновлюваної енергетики у Хмельницькому.

  Спочатку учасники заходу оглянули установку з дегазації звалищного газу, встановлену на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів на початку 2018 року. Загальна потужність установки - 845 кВт.

  Корисний для міста проект запроваджено на виконання Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Хмельницького, розробленого спільно з USAID.

  Установка дозволяє щороку виробляти близько 3,7 млн кВт*год електроенергії, яка буде реалізовуватися у мережу за «зеленим» тарифом.

  Саме для того, щоб стимулювати інвесторів встановлювати подібні біогазові установки, у 2015 р. спільно з Держенергоефективності розроблено та  Парламентом прийнято Закон України, яким на 10% підвищено «зелений» тариф на електроенергію з біогазу та біомаси. Наразі він становить 12,4 євроценти за 1 кВт*год.

  С.Савчук переконаний, що проекти зі встановлення біогазових установок необхідно розповсюджувати по всій країні, адже вони передусім дозволяють вирішувати енергетичні, економічні та екологічні питання міст.

  Від реалізації цього проекту м. Хмельницький, не витративши жодної копійки з бюджету, отримало:

  приватну інвестицію,

  нові робочі місця,

  зменшення об'єму сміттєзвалища,

  мінімізацію пожеж,

  покращення екологічної ситуації,

  суттєве зменшення викидів СO2 в атмосферу.

  Також учасники прес-туру оглянули твердопаливну котельню потужністю 1,9 МВт. На об’єкті встановлено два котли вітчизняного виробництва. Котельня працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки. Така котельня дозволяє заміщувати 700 тис. куб.  м газу в рік.

  «Яскраві приклади функціонування в різних куточках України проектів із відновлюваної енергетики – це свідчення плідної роботи Уряду, Парламенту, Держенергоефективності, місцевої влади, бізнесу, громад та міжнародних партнерів, у тому числі USAID, на шляху до енергонезалежності країни», - прокоментував Голова Агентства.       

   Близько 50 журналістів-учасників прес-туру переконалися в ефективності «зелених» проектів. Використання місцевих видів палива дозволяє вирішувати питання енергозабезпечення, заощаджувати значні обсяги газу, залишати зекономлені кошти працювати на економіку міста, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету.