• In English
 • Сергій Савчук: Для учнів Малої академії наук України представили переваги генерації «зеленої» електроенергії із вітчизняної біомаси

  У м. Корюківка на Чернігівщині Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із керівництвом компанії «Кліар Енерджі», журналістами та учнями Малої академії наук України здійснили поїздку на успішно діючу ТЕС на біомасі з електричною потужністю 3,5 МВт.

  Станція виробляє «чисту» електроенергію, якої достатньо для забезпечення річних потреб в електриці близько 3 тис. домогосподарств.

  При цьому ефективно використовується вітчизняна місцева сировина, а саме – відходи деревообробної промисловості.

  Встановлення ТЕС також дозволило створити нові робочі місця та забезпечити надходження у місцевий бюджет близько 12 млн грн податків на рік.

  Крім цього, варто зауважити, що подібні проекти можуть брати участь у балансуванні ринку електроенергії, який сьогодні досить швидко наповнюється СЕС і ВЕС.

  Загальний обсяг інвестицій у ТЕС, встановлену компанією «Кліар Енерджі», склав близько 8 млн євро. З них частина –  це капіталовкладення європейських партнерів.

  Як відомо, активізувати інвесторів у цій сфері вдалося завдяки ефективним законодавчим стимулам, що розроблено спільно з Держенергоефективності та прийнято Парламентом. Зокрема, мова йде про:

  • прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф;
  • підвищений «зелений» тариф на електроенергію із біогазу та біомаси до 12,4 євроцента/кВт*год;
  • можливість укладання довгострокових договорів на закупівлю/продаж «чистої» електроенергії.

  Також Сергій Савчук нагадав про необхідність широкого впровадження біоенергетичних проектів, адже для цього є значний ресурсний потенціал (агровідходи, енергокультури, сміття).

  Особливу увагу учнівської молоді Сергій Савчук звернув на перспективи роботи саме у сфері «чистої» енергетики.

  «Так, провідні країни світу (Китай, США, Німеччина та інші) інвестують мільярди доларів в «зелені» проекти. Ринок наповнюється інноваціями. Водночас зростає попит на висококваліфікованих фахівців у цій сфері», - повідомив Голова.

  «Тому закликаю молодь досліджувати можливості «зеленої» енергетики. Це перспективна галузь, де можна використати свої знання та ідеї для розробки інноваційних рішень та технологій для енергонезалежності країни», - наголосив Сергій Савчук.