• In English
 • Сергій Бессараб вручив посвідчення учасника бойових дій представникам добровольчих підрозділів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 14 березня 2020 року о 16:34

  14 березня 2020 року під час заходів з нагоди Дня українського добровольця Міністр у справах ветеранів України Сергій Бессараб вручив воїнам-добровольцям посвідчення учасника бойових дій.

  «Нарешті відновлено справедливість, і українським добровольцям надано права захисника Батьківщини. Завдяки принциповій позиції всіх органів влади багаторічне, болюче питання щодо надання статусу  учасника бойових дій та відповідних соціальних гарантій воїнам-добровольцям, вирішено. Нині в роботі комісії ще більше сотні пакетів документів, які вже найближчим часом будуть вручені ветеранам», - зазначив Сергій Бессараб.

  Міністр нагадав, що 4 грудня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським підписаний відповідний Закон, а  в кінці лютого за рішенням комісії Мінветеранів були розглянуті перші подані пакети документів та ухвалені рішення щодо надання статусу УБД членам добровольчих формувань.

  «У той надскладний 2014 рік, коли країна не була готова до військової агресії, на захист держави стали тисячі добровольців. Саме добровольчим батальйонам спільно із Збройними силами та іншими військовими формуваннями ціною власного життя, здоров’я вдалося зупинити просування ворога. Багато з них поклали життя заради України. І найменше, що кожен з нас може зробити для них - це цінувати їх внесок у справу захисту Батьківщини і пам’ятати про  них», - наголосив Міністр.

  Сергій Бессараб закликав усіх берегти нашу державу, берегти один одного турбуватися про побратимів, які постраждали на війні і потребують нашої  допомоги. Він також додав, що Мінветеранів працюватиме, щоб підняти рівень поваги українського суспільства до воїнів-ветеранів  як захисників, як кращих представників народу, які стали на захист країни і продовжують її обороняти сьогодні.

  Під час урочистостей від імені Президента України привітала добровольців заступник керівника Офісу Президента Анна Коваленко. Зокрема, вона зазначила, що Володимир Зеленський звернувся до Уряду з проханням активізувати роботу щодо створення Меморіалу українських героїв та Національного меморіального комплексу для почесного вшанування загиблих у ході бойових дій на сході України та  опрацювати питання заснування відомчої нагороди для відзначення учасників добровольчого руху.

  Своєю чергою Уповноважений  Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко сказав, що гордий і вдячний, тому що добровольці почали отримувати  статус  учасника бойових дій, на який вони довго чекали і справді заслужили.

  «Це вже історія, яку ви несете у собі та будете передавати іншим. Продовжуймо нашу справу!» - сказав Вадим Свириденко.