• In English
 • Серед комплексних завдань, які ми закладаємо до Національної стратегії протимінної діяльності – захист людей, постраждалих від мін, - Ігор Безкаравайний
  Міністерство економіки України, опубліковано 21 грудня 2023 року о 11:27

  Сучасний стан та напрями подальших зусиль з організації допомоги особам та громадам, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, обговорювались під час заходу за участі  представників Міністерства економіки України в Києві.

  У заході, організованому Програмою розвитку ООН в Україні в межах проекту «Сприяння безпеці людини в Україні через реагування на багатовимірну кризу, спричинену війною» за фінансової підтримки Уряду Японії, взяли участь представники міністерств та відомств, зокрема міністерств соціальної політики, охорони здоров’я, освіти та науки, Національного органу з питань протимінної діяльності, міжнародних та громадських організацій, профільних асоціацій тощо.

  Під час заходу були обговорені, зокрема, питання співпраці між національними стейкхолдерами та міжнародними організаціями з метою покращення координації та ефективності зусиль щодо організації допомоги постраждалим. Мінекономіки ознайомило присутніх з напрямами відповідної роботи, передбаченими проєктом Національної стратегії протимінної діяльності. А Програма розвитку ООН в Україні представила розроблену експертами ПРООН модель допомоги. Розробка, що містить такі напрямки, як екстрена та безперервна меддопомога, реабілітація, психологічний та психосоціальний супровід, соціально-економічна інтеграція постраждалих, може стати дорожньою картою для організації в Україні допомоги постраждалим за кращими світовими стандартами.

  «З початку широкомасштабного вторгнення зафіксовано сотні нещасних випадків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами. Сотні українців постраждали. За підрахунками, до 2030 року кількість таких випадків може зрости до 9 тисяч. Тому ми працюємо над тим, щоб максимально пришвидшити очищення території України від вибухонебезпечних предметів і, відповідно, максимально швидко убезпечити цивільне населення від цієї загрози. Серед комплексних завдань, які ми закладаємо до Національної стратегії  протимінної діяльності – захист людей, постраждалих від мін. Формування дійсно ефективної та дієвої системи захисту громадян та допомоги постраждалим вимагає від державних інституцій злагодженої роботи, а співпраця з міжнародними партнерами посилить результат», - зазначив за підсумками заходу заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.