• In English
 • Санкції проти «росатому» будуть невідворотними: заслухано заяву Германа Галущенка
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 березня 2024 року о 11:28

  У Конгресі США пройшли слухання, присвячені санкціям проти «росатому».

  «росатом» брав безпосередню участь у плануванні, підготовці та фінансуванні збройної агресії росії проти України», - заява Германа Галущенка на засіданні.

  Підкомітет Палати представників Конгресу США з питань Європи 12 березня провів слухання щодо санкцій проти «росатому» та припинення глобальної залежності ядерної енергетики світу від росії.

  Під час слухань конгресмени ознайомилися з доказами цілеспрямованих зусиль «росатому», спрямованих на маніпулювання своїм домінуючим становищем внаслідок залежності країн від російських атомних технологій. Конгресменам також було надано інформацію про зловживання компанією своїм впливом, у тому числі з метою ухилення від санкцій США та підтримки повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  На слуханнях було представлено інформацію щодо запровадження законодавства про санкції, а також заслухано заяву Міністра енергетики України Германа Галущенка щодо безпосередньої участі і сприяння «росатомом» у плануванні, підготовці та фінансуванні збройної агресії росії проти України. Зокрема, й щодо безпосередньої участі його співробітників у захопленні Чорнобильської та Запорізької АЕС.

  Учасники слухань обговорили можливість запровадження санкцій проти «росатому», а також кроки, які мають бути вжиті США, їхніми союзниками і партнерами, щоб створити можливості для усунення російського впливу та підривної діяльності в галузі цивільної атомної енергетики.

  Конгресмени дійшли згоди, що Сполучені Штати, союзники та партнери повинні мати спеціальну стратегію, щоб забезпечити бізнес-впевненість, розширити та диверсифікувати ланцюги постачання у сфері цивільної ядерної енергії та протидіяти деструктивним діям росії, Ірану та інших ворожих держав.