• In English
 • Рятувальники здійснюють регулярні тренування, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
  Державна служба України з надзвичайних ситуацій, опубліковано 04 листопада 2020 року о 10:34

  Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Важливу роль у системі підготовки до ліквідації різноманітних надзвичайних подій відіграють тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття, під час яких фахівці ДСНС відпрацьовують питання взаємодії, загальної злагодженості та оперативності під час виконання своєї роботи.

  Так, станом на 3 листопада, від початку року в Україні сталось 95 класифікованих надзвичайних ситуацій, з них 35 — техногенного характеру, 55 — природного і 5 — соціального. Аби мінімізувати кількість та наслідки таких ситуацій, фахівці ДСНС працюють над удосконаленням власних професійних навичок.

  Так, 2 листопада, у Дніпропетровській області рятувальники провели тактико-спеціальне навчання на об’єкті енергетики - Дніпропетровській РЕЦ;  29 жовтня у Черкасах - тренувалися гасити пожежу повітряного судна на території комунального підприємства «Аеропорт Черкаси».

  На Закарпатті рятувальники активно готуються до зимового туристичного сезону. Зокрема, 29 жовтня на території гірськолижного курорту “Драгобрат”, відбувся виїзний семінар з питань підготовки до зимового туристичного сезону та безпеки відпочивальників. Після семінару - тренування гірських рятувальників.  

  А в Луганській області працівники ДСНС, окрім власних тренувань з тематики гасіння пожеж в автотранспорті, провели навчально-практичний тренінг для співробітників Управління патрульної поліції. На практиці вони відпрацювали навички користування первинними засобами пожежогасіння під час гасіння займань в автомобілях.

  У Дніпрі 30 жовтня рятувальники, у формі змагань серед ланок ГДЗС, вдосконалювали свої професійні здібності щодо роботи у задимлених приміщеннях під час гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, і головне, рятування людей.

  Такі заходи є надзвичайно важливими, адже дозволяють відпрацювати дії служб цивільного захисту при надзвичайних подіях. Подібні навчання проводяться надзвичайниками постійно для вдосконалення практичних дій, підвищення кваліфікації у проведенні рятувальних та інших невідкладних робіт та триватимуть надалі.