• In English
 • Руслан Стрілець у Давосі взяв участь у Четвертій зустрічі радників з нацбезпеки щодо української Формули миру

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець спільно з Першим віце-прем’єр-міністром – Міністром економіки Юлією Свириденко на полях Четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо Формули миру Президента Володимира Зеленського у швейцарському Давосі розповів про напрацювання щодо досягнення екологічної безпеки та представив актуальні цифри щодо збитків довкіллю.

  За словами Руслана Стрільця, зусилля України на міжнародній арені дають результати. Увага світу до мирного треку України зростає. Цього разу обговорення Формули миру залучило понад 81 країну та міжнародну організацію.

  “Екологічний вплив війни поширюється далеко за межі України. Підрив Каховської ГЕС, масовані обстріли, бойові дії на заповідних територіях, лісові пожежі, знищення видів – усе це нівелює багато років зусиль для сталого розвитку та кліматичної нейтральності. Усе це потребує оцінки міжнародної спільноти”, – наголосив Руслан Стрілець.

  У 2023 році нам вдалося:

  • долучити до роботи в групі близько 12 країн і 2 міжнародні організації. З них співголовують у групі – держави з потужним потенціалом захисту довкілля – Німеччина, Болгарія та Фінляндія.
  • створити дорожню карту імплементації Пункту 8 Формули миру.

  Руслан Стрілець розповів партнерам про першочергові цілі імплементації пункту 8:

  • Екологічно-дружнє розмінування. Україна – найбільш забруднена боєприпасами держава світу. За даними Міністерства економіки України, з 174 000 кв км замінованих земель у 2023 році вдалося розмінувати 18 тисяч кв км полів, лісів, річок та озер.
  • Притягнення росії та білорусі до відповідальності. Синхронізуємо світ навколо теми збитків довкілля від війни, щоб уніфікувати методики обрахунку збитків і запровадити термін “екоцид” у міжнародному праві.
  • Коротко-, середньо- та довгострокова оцінка шкоди довкіллю. Сьогодні ми фіксуємо та обраховуємо шкоду довкіллю від війни. Наступний крок – оцінка впливу на майбутнє планети та планування відновлення довкілля.

  “Мова не тільки про досягнення миру та повоєнне відновлення України. Наш досвід боротьби за довкілля у часи війни є прикладом для всього світу, щоб зупинити і трансформувати майбутні війни. Дякую партнерам України, які в ході нашої спільної роботи над Пунктом 8 стали нашими надійними друзями”, – підсумував Руслан Стрілець.