• In English
  • Руслан Стрілець: 245 випадків екоциду та 1,5 тисячі фактів плюндрування українських земель і знищення екосистем окупантами

    245 випадків екоциду та 1,5 тсячі фактів плюндрування українських земель і знищення екосистем. За попередніми розрахунками, збитки через окупацію Зони відчуження вже перевищили 2,5 млрд грн.

    Які перспективи має Україна для притягнення рф до відповідальності, відшкодування збитків та відновлення довкілля. Про це розповів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час брифінгу «Екологічні «гарячі точки» війни».

    Руслан Стрілець повідомив: «Із перших днів війни ми фіксуємо екологічні злочини окупантів. Обраховуємо збитки та отримуємо методологічну допомогу, у тому числі, від польських колег. З нами сьогодні працюють юридичні компанії, які входять в ТОП-5 компаній світу. Вони допомагають нам вірно організовувати роботу зі збирання всього матеріалу для звернення у Міжнародний суд ООН. Наша мета – це максимально відшкодувати всю шкоду, яка нанесена довкіллю. 24/7 триває робота над розробкою методик для розрахунку збитків, завданих довкіллю від російських бомбардувань».

    Міністр також наголосив, що Міністерство постійно на зв’язку з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом. Європейська Комісія підтримує Україну і допомагає стати частиною програми ЄС із захисту довкілля LIFE. У рамках програми вже 30 років фінансуються різні природоохоронні проекти. Це можливість отримати значні ресурси для відновлення довкілля на наших заповідних територіях.