• In English
 • Розвиваємо міжнародне партнерство: Україна взяла участь у найбільшій телеком-конференції у світі ITU WRC-23
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 04 грудня 2023 року о 21:37

  Українська делегація на чолі з Мінцифри відвідала всесвітню конференцію зі зв’язку ITU WRC-23 в Об’єднаних Арабських Еміратах. України взяла участь у події, щоб обмежити вплив росії на телеком-сферу та знайти нових стратегічних партнерів.

  Українська делегація на конференції провела понад 20 робочих зустрічей з міжнародними партнерами. Це дасть змогу посилити співпрацю з іншими країнами у сфері телекому, налагодити обмін досвідом та запускати більше спільних проектів.

  Під час заходу Україна отримала підтримку світової спільноти: 43 країни підписали Спільну заяву, у якій засудили незаконне захоплення радіочастотного ресурсу України на тимчасово окупованих територіях. Українська делегація виголосила заяву на головному засіданні конференції.

  Крім того, під час події Україні вдалося обмежити російський вплив на інших учасників конференції та сферу телекому загалом. Зокрема, Україна заблокувала російських кандидатів у комітетах ITU WRC-23 та запропонували перенести регіональний офіс Міжнародного союзу електрозвʼязку з москви до іншої країни. Цю пропозицію підтримали інші країни.

  Представники України також провели зустрічі з керівництвом Міжнародного союзу електрозвʼязку та Бюро Радіокомунікацій, де розповіли про роль Мінцифри в забезпеченні населення зв’язком та домовилися про подальшу співпрацю.