• In English
 • Розвиток освіти — пріоритет для Уряду, — Денис Шмигаль
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 05 грудня 2023 року о 15:30

  Для України безумовним пріоритетом є розвиток освіти. Про це Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив під час Глобального запуску результатів останнього міжнародного дослідження якості освіти PISA, який відбувся 5 грудня.

  Участь у заході взяли Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн, Віце-прем'єр-міністр, Міністр освіти Республіки Корея Лі Чжу Хо, Міністр освіти і науки Естонії Крістіна Каллас, Міністр освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Моріяма Масахіто.

  «Освіта — це той фундамент, на якому ми побудуємо повоєнну державу. Сильну, конкурентну, інноваційну, інтегровану до європейського простору», — зазначив Денис Шмигаль.

  Прем'єр-міністр наголосив на важливості не просто дати учням знання, а сформувати компетентності для їх застосування, розвивати критичне мислення та, що особливо важливо під час війни, спроможність протидіяти ворожій пропаганді.

  За словами Глави Уряду, дослідження Програми міжнародного оцінювання учнів PISA, в яких Україна бере участь з 2016 року, дозволяють оцінити успішність кроків та скоригувати стратегію.

  «У 2022 році ми вдруге взяли участь у міжнародному дослідженні. Представлений сьогодні звіт є джерелом важливих даних про те, чим нам варто пишатися, а над чим необхідно ретельніше працювати», — підкреслив Денис Шмигаль.

  Він звернув увагу, що дослідження відбувалося в екстремальних умовах. Та незважаючи на повітряні тривоги, обстріли, постійні стреси, понад 3800 учнів зі 164 закладів освіти України пройшли оцінювання.

  «Хочу подякувати українським педагогам та організаторам за цей результат. А також за щоденну копітку працю», — сказав Прем'єр-міністр.

  Прем'єр-міністр наголосив, що Уряд докладе всіх зусиль, щоб українська система освіти була стабільною та ефективною.

  Денис Шмигаль подякував ОЕСР та її керівництву за постійну та системну підтримку України у сфері освіти та науки. Україна вже підписала угоду про долучення до PISA-2025.

  Розвиток освіти — пріоритет для Уряду, — Денис Шмигаль Розвиток освіти — пріоритет для Уряду, — Денис Шмигаль Розвиток освіти — пріоритет для Уряду, — Денис Шмигаль