• In English
  • Розвиток біометанової галузі в Україні – ще один шлях заміщення «кривавого» газу, відновлення економіки та спільного з ЄС руху до декарбонізації

    На важливість розвитку виробництва біометану в Україні та необхідні для цього кроки звертає увагу Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва у своїй статті в інтернет-виданні «Економічна правда».

    «Європейські партнери чекають на розвиток сектору біометану в Україні так само, як і українські аграрії з ключовими стейкхолдерами «чистої» енергетики. Адже як Україна, так і ЄС вбачають у розвитку ринку біометану шлях не лише до заміщення «кривавого» газу, а й можливість декарбонізації своїх економік», - пояснює Голова.

    Крім того, для України це ще й нагода розширити експорт, розвивати енергетичні кластери, використати потенціал з переробки агровідходів і таким чином комплексно підійти до питання використання ресурсів.

    До того ж, це можливість активізувати бізнес у суміжних галузях, створити нові робочі місця для людей.

    «Фактично, народження біометанової галузі - нова основа для розвитку енергетичних кластерів, а значить і відновлення регіональної економіки, – наголосила Ганна Замазєєва. – Надважливо – європейські партнери готові підтримувати зусилля і плани України в цьому напрямі».

    «В Україні вже підготовлено певну законодавчу базу. І ми продовжуємо працювати над додатковими рішеннями та інструментами, щоб створити реальні можливості для бізнесу запускати проекти як на внутрішньому ринку, так і з перспективою експорту», - зауважила Голова.

    Які рішення на законодавчому рівні прийнято та готуються, а також які плани має бізнес у цій сфері – дізнавайтеся у статті за посиланням: https://saee.gov.ua/uk/news/4985