• In English
  • Розширено перелік інститутів громадянського суспільства, яким може надаватися на конкурсних засадах фінансова підтримка для реалізації програм (проектів, заходів)
    опубліковано 24 серпня 2023 року о 12:29

    Створення сприятливих умов для формування та розвитку інститутів громадянського суспільства, їх фінансової підтримки органами державної влади та органами місцевого самоврядування, зокрема, спрямованої на реалізацію розроблених інститутами громадянського суспільства програм (проектів, заходів), є одним з важливих завдань Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки.

    Отже планом заходів з реалізації до 2024 року зазначеної Стратегії, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів від 14.02.2023 р. № 160, передбачено удосконалення конкурсних процедур з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, вивчення питання щодо розширення переліку інститутів, які можуть брати участь у таких конкурсах, та підготовка відповідних пропозицій (завдання 21 плану заходів).

    Водночас у грудні 2022 року прийнято Закон України «Про національні меншини (спільноти) в Україні», яким, зокрема, передбачено, що громадським об’єднанням національних меншин (спільнот) може надаватися на конкурсних засадах фінансова підтримка для виконання програм (проектів, заходів) за рахунок коштів Державного бюджету України, коштів місцевих бюджетів (частина 2 статті 14 розділу ІІІ Закону).

    Тож постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2023 року № 769, розробленою Державною службою України з етнополітики та свободи совісті, внесено зміни до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка (постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049), що передбачають поширення дії зазначеного Порядку на громадські об’єднання національних меншин (спільнот).

    Надання можливості національним меншинам (спільнотам) отримати фінансову підтримку на реалізацію розроблених ними програм (проектів, заходів) створює на загальнодержавному та регіональному рівні умови для ефективної реалізації прав і можливостей зазначених інститутів громадянського суспільства, посилення їх інституційної спроможності можливостей розвитку.