• In English
 • Розширення повноважень наглядових рад повинно відбуватися паралельно з впровадженням політики власності на підприємствах, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 грудня 2018 року о 18:04

  Розширення повноважень наглядових рад повинно відбуватися паралельно з розробкою політик власності для кожного підприємства, яке залишається у державній власності, та систем оцінювання роботи наглядових рад. На цьому наголосив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко в ексклюзивному інтерв’ю Інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

  «Ми маємо упорядкувати оплату праці в секторі державних підприємств, побудувати систему оцінювання роботи наглядових рад, запровадити таку систему, коли для кожного підприємства формується політика власника - акціонера, яка стає обов’язковою для наглядових рад і менеджменту. Ми не маємо втратити одні інструменти управління, не створивши інші», - зазначив Міністр.

  Він підкреслив, що всі ці процеси повинні відбуватися паралельно.

  Олександр Саєнко нагадав, що наглядовій раді “Укрзалізниці” Уряд надав право самостійно обирати менеджмент компанії.

  «Прем'єр-міністр та Уряд чітко визначили необхідність трансформації системи управління державними підприємствами від ручного управління, коли був контроль над операційними процесами, до моделі управління, коли ти ставиш конкретні завдання і оцінюєш результати роботи підприємства. У разі, якщо не справляється наглядова рада або керівництво, піднімається питання про заміну або про неефективність», - наголосив Міністр.

  Він нагадав, що більше місяця тому Уряд схвалив рамкові вимоги до політики власності державного підприємства. На підставі цього документа повинні бути розроблені політики власності щодо кожного підприємства, яке знаходиться у державній власності.

  «Важливо визначитися зі стратегією, задати як акціонер своє бачення розвитку підприємства і встановити критерії оцінки ефективності роботи наглядових рад і менеджменту. І по досягненню чітких KPI, ми зможемо оцінювати наскільки ефективна наглядова рада», - додав Міністр.

  Він також нагадав, що в Парламенті знаходиться урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава», №6428-д від 30.05.2018 року. Обговорення проекту закону триває.