• In English
 • Розпочато розроблення нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства
  опубліковано 17 липня 2020 року о 15:16

  17 липня 2020 р. відбулася онлайн-зустріч представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства і міжнародних організацій, діяльність яких пов’язана з питаннями створення сприятливого середовища для розвитку громадського сектору. Фактично, зустріч стала початком розроблення нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства (строк дії чинної Стратегії завершується наприкінці цього року).

  Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема поінформував учасників, що підготовка нового стратегічного документа відбуватиметься за дорученням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, враховуючи відповідні пропозиції Офісу Президента України.

  Як підкреслив Олександр Ярема, Прем’єр-міністр України та Уряд максимально відкриті для співпраці з громадськістю. «Нова Стратегія має бути спільним громадсько-урядовим документом, результатом партнерства громадськості та заінтересованих органів (Секретаріату Кабінету Міністрів, Офісу Президента України, органів виконавчої влади), тому ми зацікавлені у максимальному залученні усіх учасників до написання та обговорення цього документа», – зазначив він.

  Під час онлайн-зустрічі було обговорено проект плану дій з розроблення нової Стратегії. Передбачається, що її драфт розроблятиме робоча група, утворена в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Водночас усім заінтересованим представникам громадськості буде запропоновано долучитися до широкої платформи, члени якої зможуть подавати свої пропозиції, брати участь у засіданнях робочої групи та у громадських обговореннях (оголошення про створення такої платформи буде розміщено після доопрацювання за результатами обговорення плану дій з розроблення Стратегії). Крім того, одночасно з проектом Стратегії передбачається розробити та обговорити перший план заходів з її реалізації у 2021 році.

  Своїми пропозиціями щодо процесу розроблення Стратегії, її можливої структури та організації обговорень з усіма заінтересованими сторонами поділилися, зокрема, Максим Лациба (ГО «Український незалежний центр політичних досліджень»), Тарас Шевченко (Центр демократії та верховенства права), Володимир Шейгус (ІСАР «Єднання»), Денис Денисенко (РПР), Андрій Крупник (ГО «Одеський інститут соціальних технологій»), Тетяна Потопальська (ГР «Палата податкових консультантів»), Альона Береза (ГО «Жіночий Антикорупційний Рух»), Наталія Величко (громадянська мережа «Опора»), Ольга Озьорна (Офіс Координатора проектів ОБСЄ), Олексій Орловський (Міжнародний фонд «Відродження»), Володимир Кебало (Офіс Ради Європи в Україні), Оксана Косенко (ПРООН в Україні) та ін.

  Інформація про процес розроблення нової Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства розміщуватиметься у розділі «Громадянське суспільство і влада» Урядового порталу та на Фейсбук-сторінці «Громадянське суспільство і влада» - https://www.facebook.com/civik.kmu.gov.ua/.