• In English
 • Розпочато екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 06 листопада 2020 року о 11:15

  Краснопавлівське водосховище є одним з основних джерел питного водопостачання м. Харкова та єдиним для м. Лозова.

  З метою екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища 5 листопада розпочато наповнення каналу Дніпро-Донбас з Кам’янського водосховища.

  За рахунок державного бюджету, планується подати до Краснопавлівського водосховища 60 млн куб. метрів дніпровської води. Це дасть можливість покращити якість води у водосховищі по жорсткості до 8,3 мг-екв/куб.дм (на даний час 9,4 мг-екв/куб.дм) та у цілому поліпшити екологічну ситуацію.

  Заходи з екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища дозволять забезпечити жителів м. Харків та ряду населених пунктів Харківської області питною водою, яка відповідає санітарним нормам.

  Нагадаємо, що останній раз екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища проводилось у 2018 році. Тоді для покращення якості води та зменшення обсягу високомінералізованих вод перед початком закачування дніпровської води здійснили попуски води з Орільського водосховища у канал Дніпро-Донбас та з Краснопавлівського водосховища у річку Сіверський Донець. З жовтня по листопад 2018 року (44 доби) було подано понад 100 млн куб. метрів дніпровської води. Заходи здійснювалися відповідно до затвердженого регламенту водообміну.

  Довідково 

  Наповнення Краснопавлівського водосховища через канал Дніпро-Донбас здійснюється 12 насосними станціями, загальною витратою 120 куб. м/с.

  Краснопавлівське водосховище має повний об’єм 420 млн. куб. метрів, корисний об’єм – 412 млн куб. метрів, площу дзеркала води – 4100 га.