• In English
 • Розпочалося українсько-румунське навчання Riverine – 2018
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 вересня 2018 року о 09:34

  4 вересня в Ізмаїлі Одеської області розпочалося українсько-румунське навчання Riverine – 2018.

  Метою міжнародного навчання є відпрацювання спільних дій багатонаціональних катерних тактичних груп для підвищення їх взаємосумісності та спроможностей проведення операції з безпеки на річці Дунай.

  На церемонію відкриття маневрів прибули представники Командування Військово-Морських Сил ЗС України, Державної прикордонної служби України, Морських Сил та Берегової охорони Румунії, а також органів державної влади.

  «Подібне двостороннє українсько-румунське навчання Riverine – 2018 ми проводимо вперше, і воно спрямоване на зміцнення регіональної безпеки та покращення взаємодії між флотами України і Румунії, – зазначив заступник начальника управління бойової підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Андрій Куриленко. – Ці маневри дозволять нам підтримувати стабільність у регіоні, якісно тренувати сили та запроваджувати стандарти взаємодії між військовими моряками», – додав він.

  Українські й румунські військові моряки та прикордонники впродовж трьох днів відпрацьовуватимуть тактичні елементи за стандартами НАТО в складі багатонаціональних катерних тактичних груп та підвищать взаємосумісність катерів флотів та берегової охорони двох країн з питань висвітлення надводної обстановки на річці Дунай, тактичного маневрування і проведення доглядових операцій. Навчання проходитиме на ділянці річки Дунай від м. Ізмаїл (Україна) до м. Бреїла (Румунія) та триватиме до 6 вересня 2018 року.