• In English
 • Розмінування сільськогосподарських земель під овочеві - пріоритет для економіки України, – Денис Башлик

  Під головуванням Першого віце-прем'єр-міністра України – Міністра економіки Юлії Свириденко відбулася зустріч з послами G7 щодо гуманітарного розмінування України. У заході також взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик. Українська сторона поінформувала партнерів про ситуацію з очищенням земель від російських снарядів та мін, про необхідні фінансові, технічні та людські ресурси.

  «Першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться на землях сільськогосподарського призначення, де планується посів овочевих та баштанних культур – це рішення є найбільш економічно обґрунтованим та допоможе забезпечити глобальну продовольчу безпеку», – зауважив Денис Башлик.

  Він також додав що, з огляду на ці потреби, Україні потрібна фінансова підтримка, залучення спецтехніки для механізованого розмінування та допомога з навчанням людей.

  Окрім цього, серед планів на найближчу перспективу: розширення пілотного проекту з розробки інноваційних методів обстеження, нарощування спроможності гуманітарного розмінування в пріоритетних регіонах, збір на розмінування на платформі United24.

  Як повідомила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко, для реалізації цих задач пропонується створити структуру, котра координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави та буде ефективно реалізовувати всі супутні організаційні задачі. Цей орган представлятиме єдине, чітко сформульоване бачення роботи галузі. Контролювати його діяльність має наглядова рада, до якої запросили представників країн-партнерів.

  Крім того, послам G7 запропонували взяти шефство над замінованими областями України, допомогти звільнити їх від вибухонебезпечних предметів. Подібна співпраця сприятиме прискоренню розмінування с.-г. земель, що дозволить українським агровиробникам раніше розпочати їх використовувати. Це зі свого боку позитивно вплине на економіку країни та на продовольчу безпеку у світі.

  Загалом, з огляду на план першочергового розмінування, передбачається обстежити та розмінувати 470 тис. 854 га земель сільськогосподарського призначення на території Дніпропетровської, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.