• In English
 • Ростислав Карандєєв обговорив з представниками посольства Литви в Україні питання співпраці у сфері культури

  5 лютого відбулася зустріч т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва із заступницею Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Юргітою Янкунєнє та аташе з питань культури Посольства Литви в Україні Томасом Іванаускасом.  

  Ростислав Карандєєв висловив вдячність за виявлену солідарність та підтримку української культури, зокрема допомогу з організацією виставки «Бахмут. Обличчя геноциду 1942/2022» та сприяння проведенню гастролей Харківського національного театру опери і балету імені Миколи Лисенка у Литві.

  «Збереження нематеріальної культурної спадщини є одним з пріоритетів роботи МКІП. Адже це наша ідентичність. У кожній країні ідентичність унікальна, і коли ми захищаємо її, ми висловлюємо свою повагу до власної історії. Тому сьогодні ми особливо потребуємо формування стійкої ідентичності наших громадян, які тимчасово знаходиться зараз за кордоном», – зазначив т.в.о. Міністра.

  За його словами, розглядається можливість внесення елементу нематеріальної культурної спадщини «Святий вечір у Литві, Польщі та Україні» до списку ЮНЕСКО.

  Юргіта Янкунєнє наголосила на продовженні двостороннього співробітництва і допомозі, яку Литва надає Україні на шляху до Європейського Союзу.

  Своєю чергою Томас Іванаускас запевнив у продовженні довготривалої підтримки для українських митців, які тимчасово перебувають у Литві, наданні стипендій діячам культури, можливості для українців безкоштовно відвідувати музеї, співпраці між культурними установами, а також у проведенні виставки Марії Примаченко та організації гастролей Київського оркестру духових інструментів у Литві.

  «Розумію, наскільки важлива для України не лише матеріальна підтримка, а й підтримка на емоційному рівні. Спільна програма дозволяє нам усім згуртуватися і здійснити все можливе для задоволення актуальних культурних потреб», – відзначив аташе з питань культури Посольства Литви в Україні.

  Крім того, він представив програму ініціатив в Україні. Це, зокрема, відновлення днів литовського кіно в Україні, відзначення ювілеїв литовських митців, організація туру литовських джазових виконавців українськими містами та представлення великої експозиції книжок на форумах у Литві.

  «Ми також плануємо проект співпраці між Київським та Вільнюським музеями іграшок, який передбачає експозицію українських мотанок у Литві.  Для нас це дуже унікальний вид мистецтва», – розповів Томас Іванаускас.

  Ростислав Карандєєв підтримав запропоновані ініціативи і запевнив у готовності долучитися до їх реалізації.