• In English
 • Робоча група при Раді ветеранів за два тижні має опрацювати правовий алгоритм щодо надання статусу учасника бойових дій добровольцям
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 січня 2019 року о 16:16

  Робоча група при Раді ветеранів має за два тижні опрацювати правовий алгоритм щодо надання статусу учасника бойових дій членам добровольчих формувань. Тобто тим, хто був у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

  Таке рішення було прийнято під час першого засідання. У засіданні взяли участь Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз, представники Комітету Верховної Ради у справах ветеранів та осіб з інвалідністю та представники різних добровольчих формувань.

  «За першими оцінками можна говорити, що є підтримка імплементації поняття комбатантів на підставі Женевської конвенції. Дійшли згоди про те, що за два тижні вийдемо на обговорення узгодженого правового алгоритму з подальшим його опрацюванням за участі пов’язаних міністерств», – заявила Ірина Фріз.

  Також під час засідання члени робочої групи жваво обговорили процес надання статусу учасника бойових дій, зокрема представникам добровольчих формувань, які вже увійшли до тої чи іншої силової структури. Крім того, учасники ділилися власними думками та напрацюваннями щодо того, яким має стати дійсно дієвий алгоритм.