• In English
 • “Рівний з рівним”: Вже понад 570 кандидатів у помічники ветеранів долучилися до проекту Мінветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 листопада 2023 року о 10:26

  Триває розвиток експериментального проекту Мінветеранів із впровадження в Україні інституту помічника ветерана. На 550 запланованих посад помічників у 10 пілотних регіонах вже є понад 570 кандидатів. Прийом заяв від бажаючих відбувається через інформаційний портал Е-ветеран (https://eveteran.gov.ua/).

  Нагадаємо, що експеримент поширено на Вінницьку, Дніпропетровську, Львівську, Миколаївську, Закарпатську, Київську, Сумську, Полтавську, Харківську області та місто Київ.

  Серед нових регіонів, які нещодавно долучились до проекту Мінветеранів, за кількістю поданих заяв лідирують Полтавщина та столиця України.

  Як розповіла в.о. директора Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, керівник експертної групи із забезпечення формування державної політики Оксана Кльоц, середній вік майбутніх фахівців складає 40-43 роки, майже половина з них – жінки, всі мають вищу освіту. Кандидатами у помічники ветеранів є ветерани війни, члени їхніх сімей, або члени родин загиблих Захисників і Захисниць.

  “Ці фахівці стануть тими, хто фактично першими надаватимуть ветеранам війни, членам їхніх сімей та демобілізованим Воїнам сервісну підтримку з переходу до цивільного життя за принципом “рівний з рівним”. Адже саме ця категорія осіб, як ніхто інший, зможуть допомогти побратимам подолати цей непростий шлях”, – наголосила Оксана Кльоц.

  Зазначимо, після проходження фахового навчання перша група помічників ветеранів в Вінницькій області вже працевлаштовані до Сервісних офісів у справах ветеранів у територіальних громадах, долучених до експериментального проекту. Вони надають, зокрема, консультативний, інформаційний, процедурний супровід в межах переходу від військової служби до цивільного життя.

  Нагадаємо, в Україні триває розвиток експериментального проекту Мінветеранів із запровадження інституту помічника ветерана. Після завершення “пілоту” проект буде масштабований по всій Україні, загалом до кінця 2024 року заплановано роботу 15 тисяч помічників ветеранів.