• In English
 • Рік «митного безвізу» у цифрах: близько 24 тис. оформлених транзитних декларацій та 85 авторизацій на застосування транзитних спрощень
  Міністерство фінансів України, опубліковано 04 жовтня 2023 року о 09:38

  1 жовтня 2023 року минув рік від початку міжнародного застосування Україною NCTS. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 19,5 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. Водночас в Україні було успішно завершено більше 4 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

  Продовжується робота щодо розширення застосування NCTS та залучення підприємств для надання авторизації на застосування транзитних спрощень відповідно до Конвенції.

  Так, на сьогодні надано 85 авторизацій на застосування транзитних спрощень, з яких:

  • 37 – на використання загальної гарантії;
  • 1 – на використання загальної гарантії зі зменшенням розміру референтної суми до 30%;
  • 39 – на об’єкти авторизованих вантажовідправників та вантажоодержувачів;
  • 8 – авторизації на використання пломб спеціального типу.

  Ще понад 40 заяв від підприємств знаходяться на різних етапах розгляду.

  З 1 жовтня 2022 року в системі управління гарантіями NCTS зареєстровано 31 загальну гарантію, 20 з яких на суму близько 60 млн євро є чинними станом на початок жовтня 2023 року. Також у системі управління гарантіями NCTS зареєстровано 1 373 індивідуальних електронних гарантій, 1 232 з яких діючі на суму 66 млн євро.

  Окрім того налагоджено взаємодію з митними органами інших країн у межах адміністративної допомоги відповідно до Конвенції. За рік міжнародного застосування NCTS ініційовано майже 300 запитів щодо належного завершення процедури спільного транзиту та опрацьовано більше 300 запитів, отриманих від митних адміністрацій інших країн.

  Держмитслужба продовжує надавати консультації як представникам бізнесу, так і посадовим особам митних органів. З початку міжнародного застосування NCTS Службою підтримки з питань спільного транзиту опрацьовано більше 2,5 тис. запитів.

  Інформація для бізнесу та служба підтримки Держмитслужби – за посиланням.