• In English
  • Результати двосторонньої зустрічі України та Європейської Комісії з питань скринінгу Розділу 23 «Судова влада та основоположні права»
    Міністерство юстиції України, опубліковано 19 вересня 2024 року о 16:52

    З 17 по 19 вересня в Брюсселі відбулася двостороння зустріч України та Європейської Комісії в рамках здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 23 «Судова влада та основоположні права» Українською делегацією було презентовано Європейській Стороні стан законодавчої, стратегічної та інституційної відповідності, а також представлено майбутні плани та ініціативи щодо досягнення повної гармонізації з правом ЄС.

    Здійснена підготовка за координації Міністерства юстиції України, а саме – Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, що тривала протягом 3 місяців, та успішне завершення двосторонньої зустрічі за цим переговорним розділом свідчить про незворотній вибір України стати частиною європейської спільноти, та наші послідовні прагнення наблизити національне законодавство до acquis ЄС. Слід відзначити, що від Української Сторони участь у двосторонній зустрічі взяли понад 300 представників відповідальних органів державної влади, з яких близько 85% – у форматі онлайн.

    Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України забезпечив ефективну координацію цього процесу та професійне обговорення реформ. Робота його експертів сприяла успішному підведенню підсумків заходу та забезпечила конструктивний діалог з представниками Європейської Комісії.

    Загалом за підсумками триденної зустрічі, було представлено 24 детальні презентації, над якими працювали 50 органів державної влади, що представляють три гілки влади, за трьома блоками: «Судова влада», «Антикорупційна політика» та «Основоположні права», які є важливими складовими демократії та забезпечують середовище для захисту та ефективної реалізації прав людини.

    За словами заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмили Сугак: «Оскільки ми активно працюємо над вступом України до ЄС, забезпечення захисту та просування основоположних прав є не лише політичним, а й глибоко вкоріненим моральним зобов'язанням».

    Заступник Міністра юстиції також висловила вдячність представникам Європейської Комісії за змістовні коментарі та пропозиції за результатами розгляду презентацій, які будуть враховані при доопрацюванні Дорожньої карти за сферою «Верховенство права». Адже Дорожня карта України базуватиметься на рекомендаціях Комісії та включатиме консультації з усіма зацікавленими сторонами, включаючи громадянське суспільство.

    Європейська Комісія, зі свого боку, запевнила Україну в тому, що спільні зусилля, які ми докладаємо сьогодні, сприяють зміцненню державних інституцій і поступово наближають нас до повноцінного членства в Європейському Союзі.

    Тож Міністерство юстиції України щиро дякує учасникам усіх залучених органів державної влади за професійну роботу, відданість спільним цінностям і конструктивний діалог між Україною та ЄС!

    Крокуємо до європейського майбутнього разом!