• In English
 • Республіка Індія передала Збройним Силам України медпрепарати та медикаменти для вакцинації особового складу національних контингентів
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 травня 2020 року о 18:00

  Сьогодні, 5 травня, у Національному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь” відбулася урочиста церемонія передачі Збройним Силам України від Республіки Індія медичних препаратів для вакцинації особового складу національних контингентів та медикаментів, у якості гуманітарної допомоги.

  У заході взяли участь Міністр оборони України Андрій Таран та Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі.

  «Ми щиро дякуємо народу та Уряду Республіки Індія за відгук на звернення України надати у якості гуманітарної допомоги медичні препарати для вакцинації особового складу нашого окремого вертолітного загону в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Ці ліки призначені для захисту від черевного тифу, холери, менінгіту та профілактики малярії, які, на жаль, сьогодні відсутні на фармацевтичному ринку України», – зазначив Андрій Таран.

  Очільник оборонного відомства нагадав, що Україна у 1945 році стала однією з держав-співзасновниць ООН, й наша держава надає виключного значення питанню зміцнення Організації Об’єднаних Націй.

  «Як учасник усіх без виключення міжнародних конвенцій та протоколів, Україна бере активну участь у діяльності цієї організації. Українські військовослужбовці пліч-о-пліч з іншими націями, в тому числі, представниками збройних сил Республіки Індія, активно беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН. Станом на сьогодні 339 військовослужбовців ЗС України беруть участь у дев’яти міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил. За роки незалежності близько 45 тисяч українських військовослужбовців взяли участь у миротворчих операціях ООН, місіях НАТО та ОБСЄ у всьому світі. В тому числі, у країнах, де існує підвищений ризик зараження небезпечними інфекційними хворобами», – сказав Міністр оборони України.

  Андрій Таран наголосив, що ще одне випробування, з яким зіштовхнулося людство, стала поява та розповсюдження пандемії COVID-19.

  «У цей нелегкий для усього світу час, країни намагаються допомагати одна одній, адже тільки спільними зусиллями ми можемо подолати цей виклик. Сьогоднішня подія – чергове свідчення такої допомоги. Ми отримали від Республіки Індія також значну партію допомоги – 30 тисяч таблеток, медичних препаратів, дієвих у боротьбі з вірусом, – повідомив Міністр оборони.

  Андрій Таран відзначив надзвичайно важливу роботу українських військових медиків.

  «Ви виконуєте свій професійний обов’язок як в пунктах постійної дислокації, так і в районі проведення операції Об’єднаних сил, за що я особисто та весь особовий склад ЗС України висловлюємо вам свою шану та повагу», – підкреслив він та побажав здоров’я всім військовослужбовцям, захисникам нашої рідної Батьківщини, які сьогодні проходять лікування.

  Міністр оборони України Андрій Таран висловив П. Сатпатхі слова подяки за надану гуманітарну допомогу, яка беззаперечно сприятиме збереженню здоров’я українських миротворців.

  Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні зазначив, що зважаючи на давню й дружню співпрацю України та Індії, а також від Уряду Індії, Посольства, він має за честь передати гуманітарну допомогу у вигляді вакцин та медикаментів від Індії, українському національному континенту, який буде направлятися з миротворчою місією до ДР Конго.

  Він повідомив, що у 2019 році Індія заявила про себе як одного з найбільших поставників ліків для загальної медицини. Так, Індія є виробником понад 60% медичних вакцин, й фармацевтична сфера є важливим компонентом співпраці між Україною та Індією.

  Партха Сатпатхі підкреслив надзвичайну важливість співпраці між Урядом України та Індії, Посольством Індії, Міністерством закордонних справ, тому що насправді було дуже важко доставити вакцину в Україну, зважаючи на теперішню ситуацію та відсутність повітряного сполучення.

  Партха Сатпатхі наголосив також, що як і Україна, Індія є активним учасником миротворчих місій і бореться за встановлення миру. Він побажав представникам Міноборони та ЗС України, національному контингенту, який прямуватиме за кордон для виконання миротворчої місії, здоров’я і сили.