• In English
 • Рекомендації Мінрегіону щодо поводження з побутовими відходами під час карантину
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 02 квітня 2020 року о 10:40

  Міністерство розвитку громад та територій України звертає увагу громадян на особливості поводження з побутовими відходами в період карантину.

  Можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язане долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів!

  Першим пріоритетом в системі управління відходами є запобігання їх утворенню.

  Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати об’ємг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.

  Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.

  Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність. Список організацій, які займаються прийомом речей, які були у вжитку,  в містах України можна знайти в мережі Інтернет.

  Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових відходів. Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.

  Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.

  Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.

  З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.

  Довідково

  В середньому показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину. За статистикою, в минулому році утворилось майже 53 млн кубічних метрів побутових відходів, або понад 10 млн тонн, які були захоронені на 6 тисячах сміттєзвалищ і полігонів.

  Під час карантину ці прості правила набувають особливого значення. Розумне поводження з побутовими відходами є свідомим вибором кожного!

  Рекомендації Мінрегіону щодо поводження з побутовими відходами під час карантину