Рейтинг побутових приладів за споживанням енергії: як щоденна економія електроенергії знижує навантаження на енергосистему

Міністерство енергетики України, опубліковано 22 жовтня 2024 року о 09:35

Частка побутового споживання в загальному енергобалансі нашої країни становить 30-35 %.

Щоденна розумна економія електроенергії може до 30% скоротити споживання кожного домогосподарства. А це – суттєве зниження щомісячних витрат на світло. А також – свідома допомога енергосистемі України, адже економне споживання знижує загальне навантаження на мережу і допомагає тримати систему збалансованою.

Міненерго пропонує ознайомитися із рейтингом потужності побутової техніки в активному режимі.

Що означає потужність, наприклад, 1000 Вт? Якщо цей прилад буде безперервно працювати 1 годину на повну потужність, то за цей час він використає 1 КВт електроенергії. До речі, знаючи енергоспоживання електроприлада можна вирахувати його частку в загальному енергоспоживанні. Тому знайомтесь з корисною інформацією і зберігайте.

Звертаємо вашу увагу, що під час вибору побутових приладів варто враховувати клас енергоефективності, а також ознайомитись з інструкцією до використання.

Більшість сучасної техніки має режими, які дозволяють раціонально споживати напругу для подовження терміну експлуатації та зменшення навантаження на електромережу.

Закликаємо кожного розумно підходити до споживання електроенергії у побуті. Кожен вчасно вимкнений прилад, кожен обраний енергоефективний режим сприяє стабільній роботі енергосистеми України.