• In English
 • Регіони будуть оцінюватися по двох ключових показниках, - Геннадій Зубко
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 05 квітня 2018 року о 14:17

  Децентралізація – найуспішніша з усіх впроваджуваних реформ в Україні. Вона має найбільшу довіру й підтримку з боку суспільства, громадян, а також міжнародної спільноти. На розширеній урядовій нараді буде обговорено ключові питання і завдання щодо впровадження реформи децентралізації на поточний рік та майбутнє.

  Про це на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, представників Уряду, голів ОДА, міськрад і ОТГ заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

  «Реформа децентралізації і державна політика, яку ми впроваджуємо в її рамках має одну мету – розвиток людського потенціалу. Тому я хочу сконцентрувати увагу лідерів обласних рад, голів ОДА, міських голів і ОТГ на двох важливих показниках, за якими буде оцінюватись кожен регіон. Перший - індекс регіонального людського розвитку, який для нас є важливим і базується на основних складових, як здоров’я та довголіття, доступність освіти, гідний рівень життя. Це саме той індекс, який допоможе втримати людей і залучити додатковий ресурс. І другий - індекс конкурентоспроможності регіонів, який визначає здатність регіону створювати привабливе середовище для розвитку бізнесу та інвестицій», - наголосив Геннадій Зубко.

  За його словами, децентралізація вже формує новий комфортний життєвий простір в регіонах. Створено - 728 ОТГ, проте головний критерій – вже не кількість громад. А якісні показники – скільки людей об’єдналось (зараз понад 6 млн), яку територію охоплюють об’єднані громади в області, скільки проектів реалізовано і яка якість послуг надається. «В нас з’явилось 728 нових лідерів, нових управлінців, які взяли на себе відповідальність за розвиток своїх громад, а відтак і всієї країни. Але найбільше нас хвилюють 152 райони з 468, де не створено жодної ОТГ. Тож найперше завдання - закрити цю «білу пляму». І це ми маємо зробити з вами разом», - підкреслив Геннадій Зубко.

  Серед ключових завдань на поточний рік і перспективу, Віце-прем’єр-міністр також назвав прийняття Парламентом маршрутної карти з 17 децентралізаційних законів, створення сучасних ЦНАПів, Нового освітнього простору, Центрів безпеки громадян, сучасних амбулаторій, дитячих будинків сімейного типу тощо.

  «Для реалізації цих проектів передбачена потужна державна підтримка розвитку громад, яка зростає щороку. І якщо порахувати її за різними показниками, то виходить понад 37 млрд грн. Додати до цього 192 млрд місцевих бюджетів. Тож їх впровадження – цілком реальне завдання», - зазначив урядовець.

  Регіони будуть оцінюватися по двох ключових показниках, - Геннадій Зубко