• In English
 • Реформування енергосектору і «зелений» перехід: зустріч Германа Галущенка і генсека Організації економічного співробітництва та розвитку Матіаса Кормана
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 11:39

  Міністр енергетики України Герман Галущенко у межах міністерської зустрічі високого рівня, організованої до 50-річчя Міжнародного енергетичного агентства у Парижі, провів зустріч із Генеральним секретарем Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Матіасом Корманом.

  Очільник Міненерго ознайомив генерального секретаря OECD з реформами, які Україна впроваджує в енергетиці навіть в умовах воєнного часу. Зокрема, Міністр акцентував на ухваленні закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, спрямованого на імплементацію регламенту REMIT, а також продовженні реформи корпоративного управління державних енергетичних компаній.

  Герман Галущенко наголосив, що Україна сертифікувала свої газосховища за європейськими правилами, продовжує інтеграцію своїх енергетичних ринків з європейськими, а також отримала високу оцінку імплементації законодавства ЄС у сфері енергетики.

  Окрему увагу сторони приділили напрямкам співпраці для досягнення цілей «зеленого» переходу у процесі відновлення і зміцнення українського енергосектору. Обговорювалися наміри української сторони децентралізувати генерацію електроенергії за рахунок нарощування потужностей розподіленої генерації, зокрема газових турбін, а також відновлюваних джерел енергії.

  Представники OECD підтвердили готовність надавати Україні допомогу в прискоренні «зеленого» переходу, підтримку у впровадженні Country program в енергетиці, розвитку ВДЕ і низьковуглецевих джерел енергії.

  Сторони домовилися розширити співробітництво у відповідних напрямках і програмах, а також співпрацювати у підготовці Конференції з відновлення України, яка цього року відбудеться у Німеччині.