• In English
 • Реформуємо систему держрезервів: на самоокупне держпідприємство перетворена перша держорганізація
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 лютого 2024 року о 19:49

  Комбінат «Прогрес» Державного агентства резерву України став першою держорганізацією, реорганізованою в рамках реформування системи державного матеріального резерву в держпідприємство. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  «Уряд продовжує вирішувати масштабні і дуже важливі для посилення обороноздатності та стійкості країни завдання з реформування системи державних резервів.  Працюємо на те, щоб система резервів стала сучасною, ефективною, гнучкою, здатною адекватно реагувати на виклики та відповідати своїм функціям.  Сьогодні, 5 лютого, перша з державних організацій зі сфери управління Держрезерву перетворилася в держпідприємство. Реорганізація лише одного «Прогресу» дозволить нам зекономити в бюджеті 20 млн грн до кінця поточного року. Всього ж рішенням Кабінету Міністрів передбачене перетворення в самоокупні підприємства 10 держорганізацій», - розповіла Юлія Свириденко.

  За словами заступника Міністра економіки Ігоря Фоменка, у процесі підготовки до реорганізації держорганізаціям Державного агентства резерву України довелося долати різні труднощі, як об’єктивного, так і суб’єктивного характеру.

  «Реорганізація в умовах війни – складний процес. Наведу лише один невеликий приклад: деяким організаціям, щоб провести оцінку майна довелося шукати оцінщиків, які погодилися працювати в регіонах, наближених до фронту, по всій країні. На жаль, мали місце й суб’єктивні фактори, тож нам довелося робити відповідні кадрові висновки. Сьогодні процес реорганізації на фінальному етапі. Держорганізаціям доведені чіткі терміни, Міністерство економіки тримає виконання завдань на постійному контролі та за потреби надає консультаційну підтримку керівникам організацій», - розповів Ігор Фоменко.

  Нагадаємо, реорганізація держорганізацій, що належать до сфери управління Державного агентства резерву, в державні підприємства відбувається згідно з розпорядженням Уряду №462 від 26 травня 2023 року, ухваленого на виконання Стратегії реформування системи державного матеріального резерву на період до 2025 року.