• In English
  • Реформована та демократична Україна - найкраща відповідь на російську військову агресію, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Стокгольмі
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 16 травня 2018 року о 14:34

    Боротьба з корупцією, зміцнення демократичних інститутів та економічний розвиток – фундаментальні основи реформ, які здатні зробити непереможною будь-яку державу. І Україна вже на цьому шляху. Наразі триває активна робота, проекти десятків законів, спрямованих на економічний розвиток та впровадження Угоди про асоціацію, вже в Парламенті. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Міністром закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом у Стокгольмі. За словами Віце-прем’єр-міністра, Україна планує представити всебічно оновлений план реформ на другій конференції з реформ в Україні, яка відбудеться 27 червня 2018 року в Копенгагені. «Ми з нетерпінням чекаємо участі Швеції у цьому заході високого рівня. Також очікуємо, що під час майбутньої Конференції обговорюватимуться нові інструменти фінансової підтримки ЄС за довгостроковим проектом - Європейським планом для України», - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Маргот Вальстрьом подякувала за запрошення та висловила солідарність з Україною: «Ми підтримує курс реформ, які провадить нині Україна. Швеція і надалі працюватиме з ЄС в інтересах України».

    Окрім того, під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двостороннього та багатостороннього діалогу Україна-Швеція. Зокрема, йшлося про виконання Мінських угод, посилення санкційного тиску на Росію, співпрацю з ЄС, двосторонній діалог та поглиблення співробітництва в оборонному секторі, торгово-економічну співпрацю, гендерні питання, енергетичну та кібербезпеку тощо.

    Обговорюючи питання енергетичної співпраці, Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що енергетична безпека залишається основним пріоритетом внутрішньої політики та співробітництва між Україною та державами-членами ЄС. За її словами «Північний потік-2» – це політичний проект, що послаблює позицію України як країни-транзитера газу, завдає серйозної шкоди українській економіці та підриває функціонування й дієвість Європейського енергетичного союзу. «Безвідповідальне лобіювання проекту «Північний потік-2» призведе також і до катастрофічної загрози екосистемі регіону Балтійського моря. Тому ми розраховуємо на підтримку Швеції щодо протидії реалізації цього геополітичного проекту», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона наголосила, що «Північний потік-2» - це більше ніж енергетична політика, у першу чергу - це інструмент тиску з боку Росії.

    Міністр закордонних справ Швеції своєю чергою підкреслила, що майбутнє проекту має вирішуватися на загальноєвропейському рівні, із залученням європейських інституцій. Швеція разом із Данією звернулися до Європейської Комісії щодо позиції з цього приводу.

    Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на значний прогрес у сфері торгово-економічної співпраці. За останній рік товарообіг між Україною та Швецією зріс на 4,2% в порівнянні з 2016 роком і склав 510,9 млн дол. США. Україна є привабливим місцем для багатьох шведських компаній, які бажають розширити свій бізнес. «Ми вітаємо той факт, що вже цього року відомі шведські компанії IKEA та H&M вийдуть на ринок України», - наголосила Віце-прем’єр-міністр. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що Шведсько-український бізнес-форум залишається ефективним інструментом для розвитку торговельно-економічного співробітництва між країнами. Цьогоріч захід відбудеться 14 червня в Києві.

    Реформована та демократична Україна - найкраща відповідь на російську військову агресію, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Стокгольмі