• In English
 • Реформа шкільного харчування: Як громадам отримати фінансування на модернізацію харчоблоків?
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 30 грудня 2021 року о 16:05

  У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах. Для отримання фінансування органи місцевого самоврядування мають слідувати чітким вимогам, які були розроблені в Міністерстві розвитку громад і територій. Зокрема, йдеться про розробку проектної документації та забезпечення норм інклюзивності та безбарʼєрності. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

  «Оновлення харчових блоків — це вагома складова реформи шкільного харчування, яка відбувається під патронатом першої леді Олени Зеленської. У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію на модернізацію харчоблоків у закладах загальної середньої освіти. Відтак громади матимуть змогу подати свої проектні пропозиції та отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень у школах, в основі яких буде сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм НАССР та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті», – зазначив Іван Лукеря.

  Зокрема, для отримання коштів на модернізацію харчоблоків громадам необхідно:

  • підготувати проектні пропозиції з модернізації шкільних харчоблоків та подати їх в обласні державні адміністрації;
  • розробити та затвердити проектну документацію на основі брендбуку;
  • отримати експертний звіт проекту;
  • забезпечити проведення та завершення процедур закупівель по проектах, що будуть фінансуватися за кошти субвенції;
  • укласти договори з переможцями тендерів.

  Зазначимо, пропозиції до переліку проектів формують обласні та Київська міська державні адміністрації. Перевага буде надаватись тим проектам з реконструкції шкільних їдалень, які внаслідок модернізації зможуть забезпечувати потреби в гарячому харчуванні учнів власної школи, а також доставку гарячих страв в інші освітні заклади.

  Довідково

  Під патронатом першої леді Олени Зеленської в Україні триває реформа шкільного харчування. Це є одним із ключових напрямів діяльності першої леді України. Реформа впроваджується Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.