• In English
 • Реформа освіти надасть додаткових переваг у вирішенні проблеми трудової міграції, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 23 грудня 2018 року о 12:00

  Започаткована Урядом реформа середньої освіти, а також введення принципів дуальної освіти у сегменті професійного навчання надасть додаткових переваг у вирішенні проблеми трудової міграції, з якою стикається не тільки Україна, а й країни Європи. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Світ глобальний, мобільний. І ми маємо розуміти, що ми маємо вигравати конкуренцію за трудові ресурси, – сказав Глава Уряду. – Саме тому ми починаємо з основи – підготовки кадрів, а отже, реформування системи освіти. Започаткували «Нову українську школу», яка закладає нові стандарти і компетенції для школярів. І зараз ми працюємо над впровадженням системи дуальної освіти в професійно-технічному напрямку. До підготовки кадрів будемо залучати реальний сектор – аби промисловці ділилися технологіями і навчання було ефективним. Думаю, що з 2021 року перейдемо до повноцінної дуальної освіти, що позитивно буде позначатися на розвитку економіки».

  Одночасно, за словами Володимира Гройсмана, потрібно надавати і матеріальні стимули – достойну оплату праці. «За це треба боротися. І тут важливі всі складові - технологічне переозброєння виробництв, зменшення ресурсної складової в собівартості продукції тощо», – додав Прем’єр-міністр.

  Довідково

  Реформа освіти в Україні стартувала з 2017 року. В 2018 році з вересня запрацювала початкова ланка «Нової української школи». Змінено стандарти навчання, проведено перекваліфікацію педагогів, виділено близько 1 млрд грн за закупівлю оснащення початкових класів шкіл. Розроблення і затвердження нового Державного стандарту профільної середньої освіти на компетентнісній основі заплановано на 2023 рік, формування мережі закладів профільної освіти – ліцеїв професійного та академічного спрямування – на 2024-2025 роки.

  Реформа освіти надасть додаткових переваг у вирішенні проблеми трудової міграції, – Володимир Гройсман