У Варшаві розпочала роботу дводенна міжнародна виставка-конференція ReBuild Ukraine – Construction and Energy, організована Міністерством економіки України спільно з Європейською Комісією. Головною метою якої є об'єднання зусиль урядів, міжнародних фінансових організацій та бізнесів для реалізації проектів відновлення в інфраструктурному, енергетичному та житловому секторі, а також подальша інтеграція України в Європейський Союз.
Подія об’єднала понад 5500 учасників з 30 країн світу та близько 500 міжнародних компаній з 18 країн. Важливо, що 63 з них – представники українського бізнесу. Метою заходу є безпосереднє залучення приватних інвестицій до України.
У рамках ReBuild представники Міністерства розвитку громад та територій України провели низку важливих міжнародних зустрічей з міжнародними партнерами, під час яких окреслили головні пріоритети роботи, а також короткострокові і довгострокові перспективи проектів відновлення.
Наразі Міністерство зосереджене на забезпеченні ефективної координації між центральними органами влади, громадами та міжнародними партнерами. Оскільки Єдиний портфель проектів на 60% складається з регіональних проектів, важливо застосовувати диференційований підхід до їх пріоритезації. Зокрема, у прифронтових регіонах першочерговими потребами є виживання та забезпечення доступу людей до базових послуг, таких як водопостачання, опалення та електрика. Тоді як тилові регіони можуть вже зараз працювати над розвитком місцевої економіки та залученням приватних інвестицій. Також важливо навчити громади працювати з міжнародними організаціями для того, щоб вони могли залучати ресурси для реалізації проектів відновлення.
Крім того, необхідно забезпечити прозорість і підзвітність на кожному етапі реалізації проектів за допомогою таких інструментів, як еко-система DREAM.
У рамках Конференції відбулися двосторонні зустрічі делегації Мінінфраструктури з Міністром бізнесу та торгівлі Великої Британії Сарою Джонс, заступником Міністра енергетики та природних ресурсів Канади Франком деі Розіерсом. Також відбулася зустріч із заступником спеціального представника США з питань економічного відновлення України Тайсоном Баркером.
Окремо зустрілися зі Швейцарською делегацією для обговорення проектів відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, будівництва укриттів у школах. Також представники Швейцарії зазначили, що важливо налагодити співпрацю між двома країнами на рівні громад.
Під час дискусійної панелі, присвяченій муніципальному відновленню, взаємодії та державно-приватному партнерству заступник Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк підкреслила, що у проектах відбудови громад важливо застосовувати головний принцип відновлення Build Back Better.
“Потрібно пріоритезувати проекти відновлення в залежності від потреб громад. У рамках реформи управління публічними інвестиціями та формуванням Єдиного портфеля проектів, працюємо над впровадженням проектів державного приватного партнерства як на національному, так і на рівні громад. Для нас важливо, аби за підтримки партнерів ми змогли досягти швидких та відчутних результатів”, – зауважила Марина Денисюк.
Також під час кожної зустрічі команда Міністерства наголошувала на важливості підтримки сталого функціонування морського коридору, який довів свою ефективність у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.
Міністерство прагне до тісної співпраці з партнерами не лише для подолання викликів війни, але й для створення потенціалу для відновлення та розвитку України.