• In English
 • Рада з розвитку креативної економіки стане майданчиком крос-секторальної взаємодії з розвитку креативної економіки, - Крістіна Голубицька
  Міністерство економіки України, опубліковано 09 червня 2021 року о 10:24

  8 червня відбулося перше засідання Ради з розвитку креативної економіки, участь у якій взяла заступник Міністра економіки України Крістіна Голубицька в рамках експертної панелі «Державна політика розвитку креативної економіки». Участь у заході взяли представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства цифрової трансформації України та експерти галузі.

  Крістіна Голубицька зазначила, що галузь креативної економіки є перспективним напрямом, над розвитком якого працюють в Мінекономіки. Так, за останні 5 років частка креативних послуг в складі експорту послуг зросла у два рази – з 9% до 18%.

  «Мінекономіки сприяє розвитку креативної економіки, зокрема, через підтримку малого та середнього бізнесу, а також бізнесу з високою доданою вартістю. Ми працюємо над розробкою інструментів, направлених на покращення нормативно-правової бази для малого та середнього бізнесу, які в тому числі належать до галузі креативної економіки», - підкреслила заступник Міністра.

  Вона додала, що креативні індустрії відповідають останнім трендам розвитку економіки, в тому числі в контексті зростання діджиталізації.

  Заступник Міністра наголосила, що Міністерство має дорожню карту та план дій з реформування галузі інтелектуальної власності, яка тісно пов’язана з креативними індустріями. Фахівцями Міністерства вже розроблено законопроект, який має комплексно вирішити основні виклики у сфері авторського права, що стоять як перед правовласниками, так і перед користувачами продукту.

  «Рада з розвитку креативної економіки може стати тим майданчиком крос-секторальної взаємодії, яка є ключовою для розвитку креативної економіки. Усі зацікавлені сторони можуть направляти до секретаріату Ради свої пропозиції щодо покращення охорони та захисту прав інтелектуальної власності та підтримки малого і середнього бізнесу в галузі креативної економіки», - резюмувала Крістіна Голубицька.

  Довідково

  Рада з розвитку креативної економіки – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, утворений 19 травня 2021 року.