• In English
 • Рада ЄС ухвалила політичну заяву про захист прав дітей-переселенців з України у контексті російської загарбницької війни проти України
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 30 червня 2022 року о 19:43

  Мінсоцполітики вітає ухвалення Радою Європейського Союзу політичної заяви про захист прав дітей-переселенців з України у контексті російської загарбницької війни проти України, яку розіслано державам членам ЄС 29 червня.

  "Ця заява Ради Європи - важлива консолідована на найвищому рівні позиція країн-членів щодо підходів до захисту наших переміщених дітей в найкращих інтересах кожної дитини. Цей документ після тривалих опрацювань погодив Європейський Союз для того, щоб врегулювати проблемні питання, які Україна виклала в проекті меморандуму про захист прав переміщених дітей, напрацьованому Координаційним штабом з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану. Це демонструє готовність ключових інституцій ЄС чути Україну та співпрацювати з Україною на партнерських засадах.

  А ще заява Ради ЄС важлива тим, що називає речі своїми іменами, визнає загарбницьку війну росії проти України та їх руйнівний вплив на життя наших дітей", - прокоментувала Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

  Приводимо повний текст декларації та неофіційний переклад.