• In English
 • Прицільні атаки ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури пришвидшили прагнення України здійснити енергетичний перехід
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 березня 2023 року о 12:09

  Прицільні атаки ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури пришвидшили прагнення України здійснити енергетичний перехід. На цьому наголосив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час дискусії, організованої Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. 

  «Відмовляючись від викопного палива на користь низьковуглецевих технологій, світові ланцюги виробництва чистих технологій мають якомога більше замикатися на євроатлантичному просторі. Зараз для України з'явився додатковий стимул, окрім декарбонізації, для досягнення чистого енергетичного майбутнього. Це можливість змінити сприйняття залежності енергетики від вуглеводнів та сформувати нову ідентичність чистої і сталої енергетики», - наголосив заступник Міністра.

  Ярослав Демченков підкреслив високий потенціал України здійснити децентралізацію процесів генерації електроенергії, які відповідатимуть загальноєвропейським правилам безвуглецевого розвитку.

  «Ядерна енергетика та відновлювані джерела енергії відіграватимуть провідну роль у майбутньому енергетичному міксі України. Нові технології малих модульних реакторів відкривають багатонадійні перспективи майбутнього, зокрема в контексті децентралізації енергосистеми. Для здійснення цього переходу Україна потребуватиме нової енергетичної інфраструктури», - зазначив він.

  Заступник Міністра наголосив, що план відновлення української енергетичної інфраструктури включає виробництво сонячних панелей, обладнання для вітряків, інвентарного обладнання, систем довготривалого зберігання енергії, впровадження розумних мереж, будівництво потужностей з виробництва зеленого водню.

  «Ми розраховуємо на підтримку наших партнерів та міжнародних фінансових інституцій у відбудову України. Такий внесок має розглядатися як інвестиції в енергосектор майбутнього члена ЄС. Україна поступово наближає своє енергетичне законодавство до законодавства ЄС у різних секторах. Це відкриє двері для конкуренції, яка принесе з собою інвестиції, інновації та впровадження доступних технологій з низьким рівнем викидів», - підкреслив Ярослав Демченков.

  -