• In English
 • Прискорення розмінування та запуск ринку: Міжвідомча робоча група розглянула питання вартості, пріоритезації очищення та механізму компенсації аграріям

  В Міністерстві економіки України під головуванням заступника Міністра економіки Ігоря Безкаравайного відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань гуманітарного розмінування. На засіданні розглядалися питання, важливі для запуску ринку послуг з гумрозмінування, посилення спроможностей операторів протимінної діяльності, очищення сільгоспземель і тощо.

  У роботі Міжвідомчої робочої групи взяли участь представники міністерств економіки, оборони, внутрішніх справ, аграрної політики та продовольства України, ДСНС тощо.

  «Сьогодні на робочій групі розглядалися питання, які є ключовими, зокрема для запуску ринку послуг з розмінування та загалом для реалізації заходів з протимінної діяльності в майбутньому. По-перше, методика обчислення вартості робіт з розмінування. Міністерство економіки запропонувало підхід, за яким ця вартість буде обраховуватися, виходячи зі складності робіт. Запропонована рамка була обговорена на МРГ та не отримала принципових зауважень. Безумовно, вона буде далі більш детально опрацьована за участі всіх дотичних сторін, в тому числі операторів протимінної діяльності. За підсумками маємо вийти на прозорі та зрозумілі цифри», - розповів Ігор Безкаравайний.

  Ще одним важливим питанням, що обговорювалося на засіданні, стала пріоритезація робіт з розмінування. Як було зазначено, питання, де в першу чергу проводити роботи, тісно пов’язане з питанням їхньої вартості. Адже, наприклад, вартість очищення щільно замінованих територій буде вищою, за інших рівних умов, ніж вартість розмінування земель із низьким рівнем забруднення. Втім, вартість робіт – лише один з показників, який планується враховувати при створенні схеми. Важливими також є економічна та соціальна доцільність, швидкість, з якою може бути здійснено очищення, та інші критерії.

  Для опрацювання схеми Міністерство економіки зібрало та представило на МРГ відповідні пропозиції дотичних міністерств та відомств. Пропозиції стосувалися земель сільгосппризначення, водойм, інфраструктури і т. ін. Робота над опрацюванням схеми пріоритезації триватиме. Також буде продовжено опрацювання механізму компенсації частини витрат на розмінування аграріям, які купуватимуть послуги з очищення своєї землі.

  «В наших планах - наступного року запустити ринок послуг з розмінування та пришвидшити очищення території України. Наразі ми готуємо базу для цього, і важливо, щоб підготовча робота була проведена якісно, а запропоновані механізми в підсумку були працюючими та відповідали реаліям. Тому нам важливо саме на цьому етапі своєчасно побачити підводні камені та перспективні напрямки, почути різні підходи та практичні пропозиції стейкхолдерів», - зазначив Ігор Безкаравайний.