• In English
 • Прозорість процедур: контрольні примірники будівельних норм відтепер мають оприлюднювати
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 02 червня 2021 року о 16:29

  Уряд вніс зміни до низки постанов, якими регулюються питання нормування у сфері містобудування. Відповідне рішення прийнято сьогодні, 2 червня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

  «Мінрегіон впроваджує системні зміни у сфері технічного регулювання та нормативного забезпечення у будівництві. Ухвалені Урядом зміни дозволяють створити умови для комплексного оновлення будівельних норм із забезпеченням прозорості всіх процедур», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

  Зокрема, на засіданні Кабінету Міністрів внесено зміни до Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, Положення про базову організацію у будівництві, Положення про центральний фонд будівельних норм та Типове положення про фонд галузевих будівельних норм.

  Відтепер буде забезпечено оприлюднення контрольних примірників будівельних норм – ДБН та ГБН – у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва.

  Міністерство зможе долучати до робіт із нормування широке коло підприємств та установ, що мають відповідний досвід, фахові компетенції та науковий потенціал.

  Нагадаємо, у 2021 році Мінрегіон планує оновити близько 30-ти будівельних норм, що становить майже третину чинних ДБН. Зокрема, Мінрегіоном буде розроблено чотири нових ДБН на заміну ДБН, прийнятих у 80-их роках XX сторіччя серед іншого щодо проєктування та будівництва аеродромів, промислових будівель та споруд тощо.

  Довідково

  Будівельні норми (державні та галузеві) встановлюють обов’язкові вимоги до об’єкта нормування (планування та забудови території; об’єктів будівництва, містобудування та архітектури і їх складових частин; складу і змісту документації об’єктів будівництва, містобудування та архітектури), що застосовуються при плануванні і забудові територій, проектуванні і будівництві.