• In English
 • Протидія ВІЛ/СНІД в Україні: МОЗ та PEPFAR обговорили реалізацію та розширення сервісів для людей, які живуть з ВІЛ
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 04 червня 2024 року о 10:34

  Програма PEPFAR – це надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у глобальній боротьбі з ВІЛ/СНІДом у світі. Завдяки системній роботі та конструктивній співпраці Міністерства охорони здоров’я з командою програми PEPFAR Україна отримала не лише допомогу з забезпечення безперервної АРТ-терапії з початку повномасштабного вторгнення та підтримку діючих програм з діагностики і забезпечення медпрепаратами людей, які живуть із ВІЛ, а і стала першою країною у Центральній та Східній Європі та Центральній Азії, яка отримала унікальну можливість впровадити пілотну програму нового ін’єкційного методу доконтактної профілактики ВІЛ тривалої дії – CAB-LA. Відтак, Україна внесена до списку країн, де можна використовувати ці препарати.

  Під час зустрічі з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком голова PEPFAR в Україні Брендон Гарвін та інші представники програми відмітили досягнення української медичної системи зі сталого та безперервного забезпечення послуг для людей, які живуть із ВІЛ, враховуючи воєнні виклики. Йдеться про забезпечення АРТ-терапії, розширення та підтримку програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), сервіси з тестування та раннього виявлення і діагностики нових випадків ВІЛ.

  «Наша багаторічна співпраця дозволяє Україні утримувати лідерські позиції в питанні стримування глобальної епідемії ВІЛ/СНІДу. Ті виклики, з якими внаслідок повномасштабної війни стикнулась медична система України, внесли свої корективи, однак завдяки багаторічному партнерству та гнучкості у підходах з боку PEPFAR нам вдалося не лише забезпечити усіх пацієнтів безперервною АРТ-терапією, а і розширити сервіси з ранньої діагностики», – зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. 

  Зокрема, що стосується послуг у сфері протидії ВІЛ-інфекції в Україні на 2024-2025 роки за програмою PEPFAR було збільшено фінансування та виділено 118,5 млн доларів США.

  За результатами 2023 року обсяг обстежень на ВІЛ в медзакладах України зріс на майже 40% та склав 2 250 940 обстежень проти 1 612 841 за підсумками 2022 року. За даними Центру громадського здоров’я України, у 2023 році було виявлено 12 925 випадків ВІЛ, призначено АРТ 10 836 особам.