• In English
 • Упродовж року Мінветеранів спільно з Представництвом НАТО в Україні реалізує кілька нових проектів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 20 січня 2021 року о 16:17

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела зустріч з Головою Представництва НАТО в Україні Александером Вінніковим.

  Юлія Лапутіна висловила вдячність пану Александеру Віннікову за допомогу Україні з боку Альянсу, зокрема щодо проектів і програм, реалізованих за підтримки НАТО упродовж 2020 року.

  Так, Трастовим Фондом НАТО з медичної реабілітації (протезування) військовослужбовців проведено лікування та відновлення у Республіці Болгарія поранених українських військовослужбовців (діючих і звільнених), жінок і цивільного персоналу сектору безпеки та оборони.

  Крім того, надавалася підтримка Національній збірній України у міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених» та придбано мікроавтобус для Бородянского центру соціально-психологічної реабілітації населення, що перебуває у сфері управління Мінветеранів.

  Поряд з цим, Трастовий Фонд НАТО зі створення системи переходу з військової кар'єри на професійну цивільну реалізував 4 проекти на підтримку розбудови інституційного потенціалу Мінветеранів.

  За словами Юлії Лапутіної, Мінветеранів зацікавлене у подальшому співробітництві з Представництвом НАТО в Україні. Цього року планується реалізація нових проектів, пов’язаних з аналітичними дослідженнями світових практик підтримки ветеранів і повернення їх до мирного життя. Використання результатів досліджень дозволить Україні імплементувати на національному рівні власну модель реалізації політики у справах захисників України.

  "Ще один важливий для нас спільний напрям, це запровадження системи переходу з військової служби до цивільної кар’єри. Йдеться про створення механізму завчасної професійної адаптації військових до роботи у цивільних установах і організаціях. Кінцева мета – сформувати конкурентоспроможність ветеранів на ринку праці", – підкреслила Міністр.

  Своєю чергою Александер Вінніков зазначив, що Представництво НАТО в Україні й надалі спрямовуватиме свої зусилля на підтримку Мінветеранів, у першу чергу з формування політики щодо медичної реабілітації, професійної адаптації, психологічної підтримки.