• In English
 • Програма життєстійкості, підтримка ветеранів та цифрові рішення: досвід України презентували на щорічній Європейській конференції соціальних послуг
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 02 липня 2024 року о 20:38

  У межах 32-ої Європейської конференції соціальних послуг (ESSC), що пройшла 26-28 червня в Антверпені (Бельгія), CDTO Мінсоцполітики Костянтин Кошеленко розповів про те, як в Україні змінюють підходи до системи соціальної підтримки та нові цифрові рішення.

  Європейська соціальна мережа щороку організовує масштабну конференцію соціальних послуг, що об'єднує політиків, експертів та фахівців соціальної сфери Європи та інших регіонів світу. У 2024 році конференція присвячена темі партнерства влади та активної громадськості задля розвитку соціальних послуг на місцях.

  Україну на конференції представляв заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко.

  У конференції також взяли участь:

  • Ніколя Шміт, Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав;
  • Наталі Бергер, директорка з підтримки реформ країн-членів ЄС Генерального директорату з підтримки структурних реформ Європейської Комісії;
  • Алессандра Локателлі, міністерка з питань інвалідності (Італія);
  • Тетяна Шек, віце-мер із соціальних питань м. Антверпен (Бельгія).

  Костянтин Колешенко поділився з учасниками конференції, як Україна переходить до європейської системи соціальної підтримки. Зокрема, про експериментальні проекти, які впроваджує Мінсоцполітики. Серед них, – унікальні за своїм змістом, – Програма життєстійкості, яка вже охоплює  понад 200 територіальних громад, та нова соціальна послуга  соціальної адаптації ветеранів та ветеранок війни та членів їхніх сімей, яку успішно пілотували у 3 регіонах і масштабували на ще одну. Це також Програма ментального здоров'я «Ти як?», яку впроваджують за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

  «В умовах постійних викликів, з якими стикається Україна, ми зрозуміли, що традиційного підходу до надання соціальної підтримки просто недостатньо. Тож усе, що зараз напрацьовує команда Мінсоцполітики, не є короткостроковими рішеннями. Навпаки, це стратегічна робота пліч-о-пліч уряду, органів місцевого самоврядування та громадськості на довгу перспективу», – поділився Костянтин Кошеленко. 

  Він додав, що в цьому процесі важливим фактором є цифровізація. Так, у перший рік повномасштабного російського вторгнення в Україну, запрацювала Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС). Нею користуються в усіх регіонах України, а кількість користувачів перетнула позначку 15 тисяч – це фахівці соціальної сфери. Попереду – ухвалення законопроекту про ЄІССС , який розробила команда Мінсоцполітики із залученням міжнародних експертів. Його вже зареєстрували  у Верховній Раді.

  Єдину систему встигла відзначити Європейська соціальна мережа – проект «Автоматизація соціального захисту внутрішньо переміщених осіб в Україні» переміг у категорії «Цифрова трансформація» премії European Social Services Awards 2023. Крім того, цьогоріч ЄІССС отримала нагороду на конференції Zero Project Conference у Відні за інноваційність у сфері інклюзивності.

  За словами Костянтина Кошеленка, інноваційні рішення у соціальній сфері зараз впроваджують завдяки підтримці міжнародних партнерів: Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), БФ «Східна Європа», Програми розвитку ООН (UNDP), USAID Україна, UKAID, Фонд «Євразія» (Eurasia Foundation) та DT4UA. На конференції він також закликав інвестувати у розвиток соціальної підтримки в Україні у вигляді технічної підтримки, придбання житла для прийомних сімей, допомоги у відкритті Центрів життєстійкості, а також організації програми обмінів фахівців соціальної сфери.